Wszystko na temat treningu brzucha

Sposób na siniaki

siniaki

Siniaki zazwyczaj pokazują się na ciele po jakimś uderzeniu, ale mogą być wywołane pewnymi chorobami. Bynajmniej nie są to elementy wyglądające estetycznie i wiele osób chciałoby się ich jak najszybciej pozbyć. Zwłaszcza jeśli chodzi o siniaki pojawiające się na odsłoniętych częściach ciała. Można oczywiście przeczekać aż same znikną, a można również podjąć pewne działania i przyspieszyć ten proces.

Maści i kremy

Oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zastosowanie odpowiednich maści oraz kremów. Te produkty przyspieszają zamykanie naczynek krwionośnych pod skórą i tym samym przyspieszają znikanie siniaków. Jeśli ktoś jednak nie chce kupować żadnych specyfików, to jak najbardziej może skorzystać z jednego z domowych sposobów na owe siniaki. Takich domowych sposobów jest wiele, a tutaj wskażemy na kilka z nich. Jednym ze skutecznych sposobów jest na pewno wykonanie kompresu z octu lub też z sody oczyszczonej. Wystarczy jedną łyżkę owej sody lub octu rozpuścić w 100 ml wody, a następnie za pomocą gazy zamoczonej w takim roztworze spowodować, że siniaki będą znikać. Taka gaza powinna być przytrzymana przy siniaku przez około 10 do 15 minut.

Okłady

Innym sposobem na zniwelowanie siniaków jest na pewno wykonanie okładu w miejsce jego powstania. Okład jest wykonany z czosnku oraz oliwy. Wystarczy rozgnieść pięć ząbków czosnku oraz zmieszać z dwiema łyżkami oliwy. Taką mieszaninę można przyłożyć w miejsce powstania siniaka, a następnie przyłożyć na dziesięć minut gazą. Istotnym elementem jest jednak to, aby w tym miejscu nie było żadnych ran oraz otarć. Czosnek mógłby bowiem w takiej sytuacji działać w sposób drażniący na owo miejsce. Istnieje jeszcze jeden domowy sposób na siniaki, który de facto jest znany człowiekowi od bardzo dawna. Mowa jest oczywiście o przykładaniu woreczków z lodem. To chyba najbardziej znany jak również i bardzo skuteczny sposób na pozbywanie się owych siniaków. W jaki sposób to działa?

Woreczki z lodem

Niska temperatura, a zatem przykładanie woreczków z lodem powoduje, iż naczynka krwionośne bardzo szybko ulegają obkurczeniu. Tym samym nie dochodzi do pogłębiania się siniaków, ale wręcz przeciwnie, dochodzi do ich znacznie szybszego zniknięcia ze skóry. Można także zastosować wcześniej wspomniane maści na siniaki, a następnie po zaaplikowaniu takiej maści można wykonać masaż tego miejsca. Ów masaż może bowiem spowodować, że aktywne składniki owej maści będą szybciej się aktywować, a tym samym siniaki będą szybciej znikały. Kolejnym z ciekawych sposobów na siniaki jest podniesienie nogi lub ręki do góry. Warunek jest taki, że ów siniak musi występować właśnie na którejś z kończyn. W takiej sytuacji krew, która znajduje się pod skórą, znacznie szybciej spływa, a siniak znacznie szybciej zostaje wchłonięty. Istnieje również wiele innych metod na to, aby skutecznie i stosunkowo szybko pozbyć się siniaków. Dlatego też jeśli nie mamy dostępu do maści, to jak najbardziej właśnie warto  się posiłkować innymi znanymi człowiekowi metodami na to, aby móc szybko pozbyć się siniaków.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *