Wszystko na temat treningu brzucha

Sprzęt może nam pomóc

góry

Wędrówki górskie to pasja, to zmęczenie, ale także zachwyt tym, co możemy zobaczyć na szczycie, co możemy zobaczyć, czego doświadczyć również na trasie. Góry to majestat przyrody, ale jednocześnie też miejsce, przed którym należy zachować respekt. Na element bezpieczeństwa w górach składa się kilka elementów. Oczywiście podstawowym z nich jest nasze własne podejście, nasz własny zdrowy rozsądek, nasza własna rozwaga, aczkolwiek to na pewno nie jest wszystko, na co w tym miejscu musimy zwrócić szczególną uwagę.

Zachowanie w górach

Bardzo istotnym elementem wpływającym na zachowanie bezpieczeństwa wędrówek górskich jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Tenże sprzęt powinien dostosowany być do naszych własnych umiejętności, powinien być dostosowany do trasy, jaką się poruszamy. Przed wyruszeniem na określony szlak, powinniśmy, zatem dokładnie prześledzić trasę, jej topografię, zasięgnąć wiedzy na temat występujących trudności na szlaku, możliwych niebezpieczeństw, co pozwoli nam dobrać odpowiedni sprzęt.

Specjalistyczny sprzęt

Przede wszystkim w tym miejscu musimy wskazać na obuwie, które po prostu nie może być jakiekolwiek, ale powinno być to obuwie specjalistyczne. Buty, które zabieramy w góry, powinny chronić nasz staw skokowy przed skręceniem, nie powinny mieć śliskiej podeszwy, a jeśli mamy do czynienia z wędrówką w warunkach zimowych, to jednocześnie też musimy zwrócić uwagę na taki aspekt jak ochrona przed zimnem. Poza obuwiem musimy również zadbać o inne elementy naszego stroju jak kurtka, zabezpieczenie przed deszczem, przed wiatrem, sprzęt specjalistyczny przeznaczony na wyższe partie górskie, pozwalający pokonywać szczeliny, wspinać się na skały. Mowa o rakach, czekanach, linach oraz innym specjalistycznym sprzęcie, dzięki któremu będziemy mogli mówić o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas górskich wypraw i wędrówek. Wybieranie się na trudne szlaki bez odpowiedniego sprzętu, bez odpowiedniego doświadczenia, jest nie tyle ogromnym ryzykiem, co po prostu jest głupotą w największym z możliwych rozmiarów.

A jak schudnąć 15 kg? Odpowiedź w linku obok.

By: Bartek M.