Wszystko na temat treningu brzucha

Tenis i zdrowie

tenis

Można uprawiać różne formy aktywności fizycznej. Jedną z tych coraz bardziej popularnych w naszym kraju jest obecnie tenis ziemny. Z jednej strony mowa jest o coraz lepszej infrastrukturze, a z drugiej także o coraz większym zainteresowaniu tym sportem. Ma to bardzo duże znaczenie dla zdrowia człowieka. Jaki wpływ, zatem ma gra w tenisa na człowieka?

Tenis i jego zalety

Przede wszystkim jest to sport, który pozwala bardzo dynamicznie się ruszać. Mowa jest o znaczącej poprawie sylwetki ciała, mowa jest o poprawie kondycji, o poprawie  koncentracji i koordynacji ruchowej. Poza tym trzeba wskazać na wzmocnienie mięśni, w tym głównie mowa jest o wzmocnieniu mięśni. To jednakże nie wszystko, co daje nam gra w tenisa. Nie można nie wskazać także na wiele innych aspektów. Mowa jest chociażby o zwiększeniu odporności człowieka. Regularne przebywanie na korcie może znacząco uchronić daną osobę przed takimi chorobami jak cukrzyca czy też różne choroby związane z sercem oraz układem krążenia. Tenis to sport, który łączy w sobie dbałość o sferę fizyczną jak i o sferę psychiczną człowieka.

Dlatego też coraz większa grupa osób docenia pozytywne aspekty tejże dyscypliny sportowej. Wisienką na torcie jest oczywiście zwiększona ilość kortów tenisowych, jakie powstają w wielu miastach w naszym kraju. Oczywiście bardzo istotne będzie to, aby tenis ziemny i grę w tenisa także po prostu lubić. Gra powinna przynosić nam wiele satysfakcji, a nie tylko wymierne korzyści związane ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *