Wszystko na temat treningu brzucha

Czy każdy może trenować pilates?

pilates

Chociaż w dobie współczesnej możemy mówić o bardzo dużej popularności zajęć pilates, to jednakże trzeba jasno wskazać na to, że nie są to zajęcia na tyle uniwersalne, że każdy bez wyjątku może w nich uczestniczyć. Zanim jednak wskażemy na określone przeciwwskazania do tych ćwiczeń, przyjrzyjmy się korzyściom, jakie można odnieść.

Owe korzyści przede wszystkim związane są z ogólną kondycją, są związane z szybszym powrotem do zdrowia po różnych kontuzjach jak również z poprawą sylwetki swojego ciała. Jest ich wiele, a zatem ogólnie rzecz ujmując, należy wskazać na pilates jako na bardzo korzystną dla zdrowia formę aktywności fizycznej przeznaczonej dla każdego. Owe ćwiczenia mogą z powodzeniem być wykonywane przez kobiety i mężczyzn, przez osoby starsze oraz młodsze. Tym samym popularność tych ćwiczeń nie jest niczym niezwykłym. Sam twórca tejże metody – Joseph Pilates – tworzył specjalny program, który miał na celu pomóc mu samemu poprawić swoje zdrowie. Ta osoba cierpiała na krzywicę.

Pilates dobrym sposobem na zdrowie, ale…

O zajęciach pilates należy mówić jako o bardzo dobrej formie na relaks, na wzmocnienie mięśni pleców, na wzmocnienie innych partii mięśni jak i na wymodelowanie swojej sylwetki. Jednakże w pewnych sytuacjach branie udziału w takich zajęciach nie jest korzystne. O jakich sytuacjach jest mowa? Tutaj należy wskazać na:

– osoby, które mają do czynienia z nadciśnieniem tętniczym

– osoby chorujące na osteoporozę

– kobiety w pierwszym trymestrze ciąży lub przy ciąży zagrożonej

– osoby po przebytym zabiegu operacyjnym

– w sytuacji, gdy mamy do czynienia z jakimś stanem zapalnym

– osoby, które mają do czynienia z zakrzepicą

– po niedawnych złamaniach kości

– osoby, które mają do czynienia z przepukliną

Są to sytuacje, w których należy wybrać inną formę aktywności lub też całkowicie z owej aktywności zrezygnować. Niemniej jednak są to sytuacje indywidualne i niespotykane często. Pilates to zajęcia, które mają bardzo wiele dobrego do zaproponowania i można także powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych form ćwiczeń, jaka jest nam znana. Zajrzyj na stronę internetową  http://pilatespolska.pl/, aby móc dowiedzieć się na tenże temat znacznie więcej i aby móc skorzystać z propozycji takich zajęć. W zajęciach pilates, które są organizowane grupowo, mamy do czynienia także z profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu zajęcia te są znacznie bardziej efektywne. To forma aktywności fizycznej, która słusznie zyskała ogromną popularność.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *