Wszystko na temat treningu brzucha

Trener personalny przez internet – czy to działa?

Trener personalny przez internet – czy to działa?

Dziś wiele w mediach poświęca się uwagi zaletom aktywności fizycznej. Niestety wiele czynników nie pozwala poświęcić nam temu tematowi odpowiedniej ilości czasu, głównie za sprawą nienormowanego czasu pracy. Co więcej w wielu przypadkach brakuje nam odwagi, lub zwyczajnie obawiamy się, że nie uzyskamy oczekiwanych efektów. W odpowiedzi na ten problem pojawiła się propozycja współpracy z trenerem personalnym. Jak się okazuje dziś taka współpraca może odbywać się przez internet – a jak to działa?

Trener personalny – kto to jest?

Zanim jednak powiemy o szczegółach współpracy online krótko o tym kim jest trener personalny. Do jego obowiązków należy przede wszystkim szczegółowe i indywidualne rozplanowanie treningu. Trener personalny nie tylko dobiera odpowiedni rodzaj i częstotliwość ćwiczeń, ale i doradza w wielu dodatkowych kwestiach, jak np. w kwestii diety. Ponadto decyduje o formie rozgrzewki. Same funkcje trenera personalnego w praktyce są więc bardzo rozbudowane. W związku z tym musi posiadać ogromną wiedze z zakresu aktywności fizycznej.

Treningi online – jak to działa?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę zajęcia z trenerem za pośrednictwem internetu to zazwyczaj mamy na myśli taką formę jak np. rozmowa przez skype lub czat kamerki. Wówczas w taki sposób się ze sobą komunikujecie. Pytanie jakie tego typu forma ma wady, a jakie zalety? Zaletą przede wszystkim może wydawać się elastyczność i możliwość przeprowadzenia treningu o każdej porze, w każdych warunkach. W przypadku jakichkolwiek konsultacji nie ma żadnej różnicy, czy współpraca jest zdalna, czy nie. Kłopot może pojawić się, gdy trzeba pokazać wykonanie konkretnego elementu danego treningu – wiadomo, że przez internet nie można dotknąć o jaką część ciała chodzi. Wówczas może pojawić się ryzyko, że trenujący może coś wykonać źle. W związku z tym samą praktykę treningów przez internet należy pozostawić indywidualnej opinii każdego klienta.

Korzyści ze współpracy

Niezależnie od tego, czy decydujemy się współpracować z trenerem personalnym zdalnie, czy bezpośrednio taka praca ma wiele korzyści. Jak już wyżej zostało wspomniane trener personalny układa plan treningowy stricte pod Twoje możliwości fizyczne. Tym samym znacząco minimalizujesz ryzyko kontuzji. Ustalając spersonalizowaną dietę możesz znacząco zmienić swój styl życia bez konieczności tzw „głodówki”. Trener personalny poznając Cię doskonale wie również kiedy dany trening można bardziej „przycisnąć” a kiedy lepiej sobie odpuścić. W przypadku każdego treningu często (zwłaszcza na początku) brakuje nam odwagi, lub często tracimy motywacje do dalszych działań. W takim wypadku trener personalny pełni role niejako psychologia, który dodaje nam pewności siebie. Jest to przede wszystkim osoba przed którą nie powinniśmy się czuć skrępowani, przed którą będziemy potrafili się otworzyć w każdej kwestii.

Warto też zapytać – kto powinien korzystać z trenera personalnego? Właściwie można by powiedzieć, że każdy kto chce się podjąć jakiejkolwiek aktywności fizycznej – od odchudzających się, poprzez chcących wyrobić masę mięśniową, aż po kobiety, które chcą powrócić do dawnej formy po okresie ciąży.

By: admin