Wszystko na temat treningu brzucha

Trening na czczo, czy pomaga szybciej schudnąć?

trening na czczo

Poglądy na temat prowadzenia treningu są bardzo różnorodne. Trening na czczo ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jedni uważają, że trening przed śniadaniem sprawia, że szybciej tracimy zbędne kilogramy, zaś inni że trening na czczo jest niebezpieczny dla organizmu. Kto ma rację?

Kiedy wskazany jest trening na czczo?

Trening na czczo wskazany jest przede wszystkim wtedy, kiedy chcemy schudnąć i uzyskać piękną, pozbawioną tłuszczu serwetkę. Jeśli chcemy budować masę mięśniową lepiej ćwiczyć po śniadaniu.

Chcąc osiągnąć cel między innymi szybciej schudnąć, czy wzmocnić trening kardio decydujmy się na ćwiczenia przed śniadaniem. Często dzieje się tak, że życie w pośpiechu wymusza na nas ćwiczenia na czczo, co więcej wielu z nas woli wykonywać je zaraz po przebudzeniu.

Trening na czczo a odchudzanie

Warto wiedzieć, że trening prowadzony na czczo ma właściwości spalające tkankę tłuszczową. Po nocnym poście, w organizmie niewiele krąży glukozy, dlatego źródłem energii jest tkanka tłuszczowa. Trening jednak powinien odbywać się na poziomie tętna około 70 %. Energia wytwarzana w czasie wysiłku będzie pochodzić z tkanki tłuszczowej, dlatego regularnie ćwicząc zauważymy efekty w postaci spadku masy ciała.

Zanim jednak rozpoczniesz trening na czczo, zaraz po przebudzeniu wypij zieloną herbatę, kawę, bądź też wodę z cytryną. Dostarczysz organizmowi płynów, dzięki czemu będziesz jeszcze bardziej efektywnie ćwiczyć. Efektem będzie piękna i smukła sylwetka.

 

By: Aneta R.