Wszystko na temat treningu brzucha

Trening mięśni brzucha – unikaj błędów

mięśnie brzucha

Nawet najbardziej wyszukane oraz bardzo intensywne ćwiczenia mięśni brzucha nie spowodują żadnych pozytywnych efektów, jeżeli nie będziemy stosować odpowiednio zbilansowanej diety. Jeżeli nie przestrzegamy diety wówczas nawet najładniej wyrzeźbione mięśnie pozostaną odkryte pod warstwą tłuszczu. Co za tym idzie efekt estetyczny wcale nie będzie taki jaki zamierzaliśmy.

Trening poprzedzony rozgrzewką

Każdy trening mięśni brzucha musi być poprzedzony intensywną rozgrzewką, albowiem tylko dzięki temu mięśnie adekwatnie będą się kształtować i będą przygotowane do kolejnego wysiłku jaki ich czeka. Dodatkowo urozmaicone ćwiczenia sprawią, że zniknie tkanka tłuszczowa a pojawi się prawdziwy i długo wyczekiwany „kaloryfer” o którym po prostu marzą mężczyźni.

Błąd który popełniamy przy ćwiczeniu mięśni brzucha

Możemy popełniać wielką ilość błędów jeżeli trenujemy i kształtujemy swoje mięśnie brzucha. Najczęściej jednak mamy do czynienia ze zbyt krótkim odpoczynkiem. Jak więc powinien kształtować się czas odpoczynku?

        –     po treningu o intensywności niewielkiej -2 dni,

        –     po treningu o intensywności średniej-3 dni,

        –     po treningu o intensywności wysokiej-4 dni

Jeżeli owych okresów odpoczynku będziemy po prostu przestrzegać wówczas sprawimy że regeneracja mięśni brzucha będzie pełna a one same utrzymane w doskonałej i zawsze świetnej formie. Nie będziemy mieć również problemów aby regularnie trenować i cieszyć się z szybkich efektów.

By: Aneta R.