Wszystko na temat treningu brzucha

W kręgu masażu

masaż

Na przestrzeni tysięcy stuleci człowiek wymyślił bardzo różnorodne formy masażu. Dzisiaj jest ich takie mnóstwo, że jest nieproste odszukać zabieg odpowiedni dla siebie. W liście masaży większej części salonów masażu proponuje się masaż klasyczny – wywodzący się ze Sztokholmie, oparty na szczegółowym schemacie, wykorzystywany do masażu całości ciała lub jego części. Ma najbardziej wszechstronne działanie. Akceleruje krążenia krwi,  dotlenienie organów, zmniejszenie napięcia mięśni i polepszenie nastroju.

W zależności od zamierzenia jaki mamy osiągnąć możemy rozpatrzeć inne masaże, różniące się od wyżej opisanego m.in. używanymi sposobami masowania oraz długością ich oddziaływania ( długością poszczególnych części). Całe modyfikacje prowadzą do  określonego efektu, którym jest: relaksacja układu mięśni – w przypadku np. sytuacji dolegliwości bólowych, relaksacja klientki – w masażach relaksacyjnych, wygładzenie skóry – w masażach antycellulitowych. Innym sposobem masażu jest masaż sportowy przeznaczony dla  aktywnych , zmieniający swoją formę w zależności od potrzeby.

Naprawdę dzięki masowaniu zniwelować można wiele sytuacji bólowych. Dobrze jest poszukać i zaliczyć wizytę u wykształconego terapeuty, który nie dość, że wykona zabieg poprawnie, to jeszcze objaśni co trzeba zrobić w domu – tak aby ulga była długotrwała.

Poszukując relaksu możemy dojść do oferty zabiegów zupełnie innych, posiadające swoją genezę z innych krajów, a coraz powszechniejszych w salonach SPA. Przykładem może być  masaż gorącymi kamieniami, masaż lomi lomi nui czy np. tajski. Posiadają one taki unikalny charakter, wynikający z kultury, która jest ich genezą.

Można zastanowić się także nad zabiegami tchnącymi bogactwem aromatów oraz skutecznie wpływającymi na ciało. Większą popularność zdobyła kakako i  oliwki stworzone na jej podstawie. Innym produktem często stosowanym jest ziarno kawy lub miód. Zabiegi oparte na smakach zasięgniętych z naszych kuchni niesamowicie dogłębnie odprężają i co najważniejsze, po nich się nie tyje. Mimo to warto kontrolować wagę – tu z pomocą przychodzi kalkulator BMI.

By: Bartek M.