Wszystko na temat treningu brzucha

Wychowawcze walory sportu

sport

O zaletach uprawnia sportu i wpływie aktywności fizycznej na utrzymanie szczupłej sylwetki i zdrowego organizmu, nie trzeba już nikogo przekonywać. Wiele opracowań naukowych stanowi o wpływie sportu szczególnie na młodych ludzi. Pedagodzy są zgodni, że regularne treningi nie tylko poprawiają ogólny rozwój psychofizyczny młodzieży, ale także w dużym stopniu przyczyniają się do kształtowania prawidłowych postaw moralnych i społecznych, jak również wpływają również na rozwój emocjonalny.

Sport dla dzieci i dorosłych

Boisko, basen, czy hala sportowa są dla młodych ludzi miejscem, gdzie mogą dobrze się bawić i realizować swoje pasje. Współcześnie, gdy życie przypomina przysłowiowy wyścig szczurów, sport uczy rywalizacji, która przebiega zgodnie z obowiązującymi regułami etyki i postępowania fair play.

Obowiązująca w rozgrywkach zasada uczciwej walki, w praktyce oznacza czyste współzawodnictwo, pozbawione oszust i stosowanie niedozwolonego dopingu. Gry zespołowe to nauka zasad obowiązujących w grupie i troska o drobno wspólne. Dziecko uczy się odpowiedzialności za siebie i za innych. Ponadto w świecie, gdzie wydaje się, że  dominuje zasada, ze wszystko mi wolno, młody człowiek uczy się przestrzegania regulaminów i obowiązujących reguł. Można powiedzieć, że boisko uczy życia.  Tam młodzież odczuje pozytywne i negatywne skutki swojego postępowania i jego oddziaływania na innych. Warto cały czas podkreślać te wartości, które, choć wywodzą się ze starożytnej Grecji, do dziś dnia nie straciły nic na swojej wartości. Ponadto boisko to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół na całe życie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *