Wszystko na temat treningu brzucha

Znaczenie rozgrzewki w sporcie

rozgrzewka

Podkreśla się tu i ówdzie, że rozgrzewka przed treningiem jest bardzo ważnym elementem. Tak naprawdę jednak w jaki sposób ona wpływa na człowieka? Przede wszystkim należy wskazać na zwiększenie krążenia krwi. To powoduje, że ciepło jest transportowane do każdej komórki i do każdej tkanki w organizmie. Bezpośrednio ma to przełożenie na zwiększenie pobudliwości oraz wydolności ludzkich mięśni. Skurcz mięśni podczas wysiłku fizycznego jest bezpośrednio zależny od jego temperatury i dlatego właśnie tak ważna jest rozgrzewka.

Właściwa rozgrzewka

Rozgrzany mięsień łatwiej poddaje się skurczom i jest bardziej elastyczny. To jednakże nie jedyny aspekt owej ważności rozgrzewki. Możemy również wskazać na zwiększenie elastyczności w poszczególnych stawach. To oczywiście przekłada się na zmniejszenie ryzyka kontuzji. Wiele osób na to nie wskazuje, ale na pewno jest to także bardzo istotny aspekt rozgrzewki. Mowa jest mianowicie o torowaniu przewodzenia impulsów nerwowych do mięśni. Tym samym rozgrzewka to nie jest taki element, dzięki któremu tylko i wyłącznie możemy uniknąć kontuzji podczas treningu lub ryzyko jej wystąpienia znacząco ograniczyć.

Rozgrzewka ma bardzo duże znaczenie także dla aspektu skuteczności treningu. Nie ma żadnej wątpliwości, że wiele osób nie docenia znaczenia owej rozgrzewki, a tymczasem może ona być kluczowa. Poza samym faktem jej prowadzenia przed każdym treningiem, bardzo istotna będzie również prawidłowość jej prowadzenia. Warto zatem poznać szczegóły prawidłowego prowadzenia zajęć rozgrzewających mięśnie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *