Wszystko na temat treningu brzucha

Zalety łóżek rehabilitacyjnych

łóżka dla chorych

Niegdyś, gdy nie mieliśmy dostępu do profesjonalnych  łóżek rehabilitacyjnych, opieka nad osobami przewlekle i obłożnie chorymi była mocno utrudniona. Dodatkowo osoby te nie miały tak dużych możliwości rehabilitacji oraz powrotu do zdrowia jak dzisiaj. Takie choroby jak stwardnienie rozsiane, udary mózgu czy też wylewy powodują, że dana osoba jest unieruchomiona na bardzo długi czas w łóżku i wymaga stałej opieki przy wszelkich codziennych czynnościach.

Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne pozwalają na wykonanie owych codziennych czynności, a poza tym również pozwalają prowadzić działania rehabilitacyjne nie tylko w specjalistycznych ośrodkach, ale także w prywatnych domach. Tym samym ich zakup bądź też wypożyczenie na określony czas jest czymś bardzo ważnym, elementarnym i koniecznym.

Udogodnienia związane ze stosowaniem specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych

Mówiąc o stosowaniu owych łóżek w codzienności, należy na pewno wskazać na szereg udogodnień, z jakimi mamy do czynienia. Do podstawowych przydatnych funkcji tychże łóżek na pewno należy zaliczyć:

– Regulowana wysokość całego łóżka,

– regulowany kąt nachylenia zagłówka oraz podnóżka,

– stabilność konstrukcji, zabezpieczające barierki,

– blokowane koła, dzięki którym łatwo można przemieszczać się z całym łóżkiem,

– wysięgnik, dzięki czemu łatwiej jest pionizować osobę chorą.

Łóżka zazwyczaj są sterowane elektrycznie, co również stanowi bardzo poważne udogodnienie dla osób chorych, a zwłaszcza dla tych, którzy sprawują nad nimi opiekę. Łóżka mają solidną konstrukcję drewnianą, a tym samym jednocześnie można też wskazać na element estetyczny, chociaż ten oczywiście nie jest w tym miejscu tym najważniejszym.

Jak zdobyć łóżko rehabilitacyjne?

Powstaje w tym miejscu pytanie o to, w jaki sposób można zdobyć owo łóżko rehabilitacyjne? Jeśli mowa jest o szpitalach, profesjonalnych ośrodkach rehabilitacyjnych lub też o sanatoriach, to oczywiście mamy tam do czynienia z zakupem owych łóżek. W odniesieniu do osób prywatnych bardziej popularną formą jest wypożyczenie takiego łóżka, które spełniało by określone wymagania. Z uwagi na spory koszt zakupu, osobie prywatnej nie opłaca się taka opcja nawet biorąc pod uwagę możliwość skorzystania z 60% dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Na rynku mamy do czynienia z funkcjonowaniem dosyć sporej ilości wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Tym samym klienci mają w tym względzie dosyć duży wybór.

Łóżka rehabilitacyjne są oczywiście dostarczane pod wskazany adres, a umowa na ich wypożyczenie zazwyczaj automatycznie jest przedłużana z miesiąca na miesiąc. Jednocześnie też klient pokrywa tylko i wyłącznie miesięczną kaucję za wypożyczenie łóżka dla chorych. Po okresie rehabilitacji, gdy nie ma potrzeby stosowania tego łóżka, jest ono przez pracownika danej wypożyczalni odbierane. Tym samym warunki dla wypożyczenia są najbardziej atrakcyjną z opcji. Niemniej jednak najbardziej istotne jest to, aby owo łóżko rehabilitacyjne było w dyspozycji osoby przewlekle chorej.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *