Wszystko na temat treningu brzucha

Łóżka rehabilitacyjne i ich zastosowanie

rehabilitacja

Łóżka rehabilitacyjne przydają się w bardzo wielu różnych sytuacjach. Różne schorzenia, w których dana osoba ma problem z poruszaniem się, z normalnym funkcjonowaniem powodują, że sprzętem koniecznym do zakupienia lub do wypożyczenia staje się specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne. Współcześnie mamy do czynienia z coraz bardziej nowoczesnym sprzętem, który coraz bardziej jest dopasowany do potrzeb osób chorych. Udary mózgu, choroba Alzheimera, urazy kończyn, zapalenie stawów oraz inne choroby powodujące utrudnione poruszanie się wymagają stosowania profesjonalnych łóżek rehabilitacyjnych.

Wypożyczać czy kupować?

Łóżka rehabilitacyjne są produkowane w wielu różnych wielkościach, aczkolwiek podstawową ich cechą jest ich przydatność, jest ich funkcjonalność. Zasadniczo ich zakup jest związany z bardzo dużymi kosztami przekraczającymi możliwości finansowe danej osoby. Owszem, mamy do czynienia z możliwością uzyskania dofinansowania ze środków NFZ, ale tak naprawdę nie zawsze dana osoba jest w stanie sfinansować z własnych środków pozostałą część zakupu. Dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z innej opcji, czyli z możliwości wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego. Wypożyczalnie zazwyczaj działają w ten sposób, że dostarczają łóżko do klienta pod wskazany adres, udzielają stosownych instrukcji oraz odbierają łóżko w momencie, gdy nie jest ono już niezbędne.

Cechy dobrego łóżka rehabilitacyjnego

Łóżka rehabilitacyjne mają na celu znaczące ułatwienie codzienności. Jest to zarówno ułatwienie dla samych chorych jak i dla osób zajmujących się opieką nad nimi. Do podstawowych cech łóżek rehabilitacyjnych na pewno należy zaliczyć:

– możliwość korzystania z kontrolera ręcznego,

– rama materaca dopasowana do wzrostu danej osoby,

– indywidualny system blokowania kółek,

– elektryczne sterowanie,

– łóżko może być sterowane w sposób elektryczny,

– łóżko wyposażone jest w kółka, dzięki którym można swobodnie przejeżdżać nim po powierzchni płaskiej,

Łóżka rehabilitacyjne są bardzo przydatne zarówno w domach osób chorych jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Muszą być one oczywiście wyposażone w stosowny materac przeciwodleżynowy. W przypadku osób obłożnie chorych ma to kluczowe znaczenie, ponieważ zagrożenie wystąpienia odleżyn w ich przypadku jest bardzo duże. Tym samym zapobieganie odleżynom jest kluczowe.

Zakup profesjonalnego łóżka rehabilitacyjnego

Istotnym elementem jest zakup łóżka rehabilitacyjnego w odpowiednim miejscu. Między innymi warto bliżej przyjrzeć się ofercie zawartej na stronie internetowej https://visamed.pl/. Mamy tam do czynienia z bardzo profesjonalnymi, nowoczesnymi i wytrzymałymi łóżkami rehabilitacyjnymi jak również mamy do czynienia z innego rodzaju sprzętem, dzięki któremu proces rehabilitacyjny może przebiegać w sposób prawidłowy oraz skuteczny. Oczywiście kupując łóżko rehabilitacyjne, można liczyć na uzyskanie dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia lub też pomocy innych instytucji – PCPR, PFRON.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *