Wszystko na temat treningu brzucha

Zioła na serce

zioła na serce

Serce jak wiadomo, jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele. Jego prawidłowa praca zależy od bardzo wielu czynników. Współcześnie mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi czynnikami, które powodują pogorszenie pracy ludzkiego serca. Jednocześnie też mamy do czynienia z rosnącą ilością zgonów wynikających z niewłaściwej pracy serca. O ten najważniejszy narząd można jednakże w pewien sposób zadbać.

Aktywność a serce

Aktywność fizyczna, unikanie stresu, dobra dieta to elementy, które powinny znaleźć się w codzienności każdego człowieka. Niemniej jednak składnikiem, który jednocześnie może wydatnie wspomóc pracę serca jest stosowanie pewnych ziół. W naturze tkwi źródło naszego zdrowia i w odniesieniu do serca jak najbardziej można tak właśnie powiedzieć. W stosowaniu ziół wspomagających serce należy jednakże uważać. Niektóre z nich bowiem mogą sercu szkodzić. Podobnie zastosowanie niewłaściwych dawek niektórych ziół może być groźne dla zdrowia. Mówiąc o tych ziołach, na pewno istotnym będzie wskazanie na głóg. To roślina wydatnie obniżające poziom ciśnienia tętniczego. Ma to oczywiście bezpośrednie przełożenie właśnie na pracę serca. Jeśli mamy do czynienia z niewydolnością krążenia, to doskonale w naszej codzienności sprawdzi się takie zioło, jakim jest naparstnica wełnista.

Roślina lecznicza

Zasadniczo nie jest ona powszechnie znana, aczkolwiek wiele osób uprawia ją w swoich ogrodach jako roślinę ozdobną. Kolejnym z dobroczynnych dla serca ziół jest konwalia majowa. Ta roślina może bardzo mocno pomóc w sytuacjach, w których mamy do czynienia z kołataniem serca. Poza wymienionymi, można także zastosować serdecznik pospolity, miłorząb japoński, jemiołę pospolitą czy też bardzo dobrze nam znany czosnek. Każda z tych roślin wspomaga pracę ludzkiego serca i powoduje, że jego kondycja jest znacznie lepsza. Niemniej jednak jeszcze raz należy podkreślić to, że każde zioła mogą nie tylko pozytywnie, ale także negatywnie wpływać na serce jeżeli są stosowane w niewłaściwych dawkach. Tutaj należy więc skonsultować się z lekarzem.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *