Wszystko na temat treningu brzucha

Białko czy kreatyna?

suplementy diety

Zarówno białko, a zwłaszcza białko serwatkowe jak i kreatyna są uznawane za jedne z najlepszych odżywek sportowych. W głównej mierze mamy na myśli wszystkie te osoby, które intensywnie pracują nad tym, aby zwiększyć swoją masę mięśniową. W tym miejscu warto, zatem zadać pytanie o to czy lepszym dla nas wyborem jest zastosowanie białka serwatkowego, jakiejkolwiek innej odżywki białkowej, czy też może bardziej trafnym będzie spożycie kreatyny? Tutaj musimy spojrzeć na to, jaką ktoś się odznacza sylwetką ciała, a poza tym również ważnym aspektem jest to, jakie mamy tendencje do odkładania się tkanki tłuszczowej.

Dla kogo białko?

Białko jest polecane wszystkim tym, którzy chcą dosyć szybko zbudować odpowiednio wysoki poziom masy mięśniowej, aczkolwiek w przypadku, gdy mamy do czynienia ze sportowcami amatorskimi, z osobami uprawiającymi aktywność fizyczną dla zachowania kondycji i zdrowia, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wysokobiałkowego posiłku zamiast odżywki białkowej. Te ostatnie powinny być stosowane przez sportowców zawodowych, w tym głównie przez kulturystów. Jeśli już mowa o odżywkach białkowych, szczególne miejsce wśród nich zajmują, gainery, czyli połączenie białek z węglowodanami. Dzięki temu dostarczamy sobie nie tylko potrzebnych protein, ale ponadto również dostarczamy sobie niezbędnej energii w postaci węglowodanów. Tymczasem, jeśli chodzi o kreatynę, poleca się ją tym osobom, których trening jest krótkotrwały, ale za to intensywny.

Aby zredukować masę

Ponadto również jest ona polecana tym wszystkim, którzy cechują się większą podatnością na odkładanie się tkanki tłuszczowej. Zarówno odżywki białkowe jak i kreatyna to czołowe suplementy diety dla sportowców. Niemniej jednak ich przeznaczenie jest zgoła odmienne, o czym bezwzględnie należy pamiętać, gdy dokonujemy wyboru produktu, którym chcemy wspomagać nasze wysiłki fizyczne. Niewłaściwie dobrana odżywka sportowa może, bowiem zniweczyć nasze starania, nasze dążenia do osiągnięcia określonego celu. Ponadto w każdym przypadku najważniejszym elementem jest nasza dieta.

By: Bartek M.