Wszystko na temat treningu brzucha

Działanie kreatyny

doping w sporcie. czy warto? jak się uchronić?

Kreatyna to jeden z tych najbardziej znanych suplementów diety dla sportowców i to nie tylko w naszym kraju, ale można powiedzieć, że na całym świecie. Kreatyna jest dostępna pod wieloma różnymi postaciami, aczkolwiek tą najbardziej znaną jest monohydrat kreatyny. W tym miejscu chcemy wskazać na konkretne efekty działania kreatyny, ponieważ przecież właśnie tenże aspekt jest tutaj decydujący w kontekście wyboru danego suplementu diety. Jak zatem działa kreatyna, jakich efektów możemy oczekiwać, jeśli zaczniemy ją regularnie stosować?

Kreatyna na masę

Przede wszystkim powiemy, że kreatyna wpływa na szybki przyrost masy mięśniowej, ale oczywiście nie działa sama w sobie, ponieważ jest ona uzupełnieniem właściwej diety oraz właściwego treningu. Bez tych dwóch aspektów stosowanie kreatyny w jakiejkolwiek postaci nie ma większego sensu i na pewno nie będzie dla nas niczym skutecznym, a jedynie będą to pieniądze na darmo wydane. Poza tym ważnym aspektem jest tutaj fakt, iż kreatyna jest bardzo szybko przyswajalna przez nasz organizm, a tym samym możemy tutaj mówić o suplemencie, który działa bardzo szybko. Stosując kreatynę możemy mówić nie tylko o budowaniu masy mięśniowej, nie tylko o zwiększeniu, o przyspieszeniu naszej regeneracji, ale ponadto również możemy tutaj wskazać na to, że bardzo dobrze się ona sprawdza w odniesieniu do osób, które chcą się odchudzić. Dlatego też nie jest to suplement diety polecany wyłącznie osobom pracującym nad zwiększeniem swojej masy mięśniowej.

Kreatyna a trening

My w tym miejscu chcemy zwrócić szczególną uwagę na jeszcze jeden bardzo istotny fakt, który bezpośrednio nie jest związany z treningiem, ale na pewno jest niezwykle istotny. Stosowanie kreatyny wpływa, bowiem na pracę naszego mózgu, a konkretnie rzecz ujmując mówimy o suplemencie diety, który chroni nasze komórki mózgowe. Co więcej, jest to jeden z tych suplementów diety dla sportowców, który może być z powodzeniem stosowany także przez diabetyków. Jak wiadomo, nie jest to łatwa choroba i wymaga szczególnego zachowania. Dlatego możliwość bezpiecznego stosowania kreatyny jest tu ważna.

By: Bartek M.