Wszystko na temat treningu brzucha

Dlaczego warto, by lekarz dobrał ortezę?

orteza stabilizator kolana

Bieganie i uprawianie różnych sportów bez rozgrzewki niestety często kończy się kontuzją. Dlatego tak ważne jest, by przed biegiem dobrze się rozgrzać, rozruszać wszystkie stawy. Jednak kiedy już uraz się przydarzy, to powinno się koniecznie odwiedzić ortopedę lub rehabilitanta. Lekarz zrobi prześwietlenie i obejrzy dokładnie uszkodzony staw. Następnie przepisze leki przeciwzapalne i zapewne zaleci odpoczynek mający na celu regenerację stłuczonego miejsca.

Rehabilitant z kolei pokaże przykładowe ćwiczenia, które mają sprawić, by kolano lub kostka wróciły do pełnej sprawności. Po zakończeniu leczenia konieczna będzie orteza kolana lub innego stawu, który akurat jest kontuzjowany. Idealną ortezę dobierze lekarz. Nosić ją trzeba długo i sport uprawiać mając ją założoną na nogę. Taki stabilizator ma za zadanie odciążyć staw, utrzymać go w odpowiedniej pozycji, a zarazem nie dopuścić do pogłębienia kontuzji.

Odpowiednia orteza kolana lub kostki spełnia wymagane normy i atesty, jest wykonana z lekkiego, przewiewnego materiału, jak również łatwo ją założyć. Nie powinna absolutnie krępować lub obcierać kończyny, a jedynie sprawiać, by staw nie ruszał się na boki i pozostawał stabilny niezależnie od rodzaju ruchu, jaki wykonuje. Stabilizatora nie warto kupować na własną rękę, bo może się okazać, że jest on źle dobrany i zamiast pomagać, to szkodzi.

Kolana, biodra, kostki, łokcie i nadgarstki mamy przecież jedne na całe życie i trzeba o nie dobrze zadbać. Dlatego też w przypadku kontuzji powinno się czym prędzej udać do specjalisty, zamiast starać się samodzielnie leczyć, ponieważ można sobie tym wyrządzić krzywdę. Nieodpowiednie leczenie i dobieranie ortezy na własną rękę może się skończyć bolesną artroskopią.

Polecamy: http://omedika.pl/stabilizatory-ortezy-i-opaski-r144.html

By: admin