Wszystko na temat treningu brzucha

Sport a kontuzja

kontuzja

Sport to zdrowie jak to się nam powtarza przez całe życie. Z pewnością jest w tym sporo racji, gdyż nie bez powodu powtarza się to niczym mantrę, czy to w rodzinie, czy też  w szkole. Wychowujemy się wręcz w tym przekonaniu. Powiedzenie nie wzięło się znikąd. W końcu „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Co jeśli jednak nie do końca przynosi nam korzyści, a wręcz jest w stanie zaszkodzić? Warto pamiętać, że wszystko ma swoją cenę.

Obsesyjne ćwiczenia

Nie powinniśmy również popadać w obsesje. Poświęcenie czasu na treningi dla sportowca jest czymś oczywistym, pod warunkiem, że nie jest to niebezpieczne dla jego zdrowia. Zdarza się tak, iż niejednokrotnie chcemy poświęcić zbyt wiele, w konsekwencji czego wyrządzamy sobie sami krzywdę. Stąd też tak ważne jest, żeby znać umiar w tym, co robimy. Jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy z tego zakresu, nie powinniśmy się brać za ćwiczenia. Moglibyśmy się sami bowiem nabawić niepotrzebnej kontuzji. Warto wtedy zasięgnąć wiedzy od kogoś, kto się zna lub też trenować pod okiem specjalisty.

Częste kontuzje

Często kontuzja sprawia, że nasza kariera w świecie sportu musi zostać bardzo szybko przerwana. Właśnie przez wzgląd na to, powinniśmy bardzo uważać na to, co robimy. Jest to niezwykle istotne, gdyż jedna niewłaściwa chwila czy też sytuacja mogą spowodować, że już nigdy w życiu nie będziemy mogli robić tego, co tak naprawdę kochamy. Nie pozwólmy sobie na to, aby w przyszłości obwiniać się za jeden mały błąd, który mógł zaważyć na naszym życiu. Dbajmy, aby sport faktycznie przynosił samo zdrowie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *