Wszystko na temat treningu brzucha

Zapomniany tymianek

tymianek

Polacy słyną z tendencji do niedoceniania dób, które mają w zasięgu ręki. Jednym z nich jest zapomniany tymianek. Roślina ta nie tylko świetnie sprawdza się w naszej kuchni, wzbogacając smak potraw, sałatek i sosów, ale również pomoże nam w walce z niestrawnością. Naukowcy odkryli jego cudowne właściwości w leczeniu wszelkich infekcji grzybiczych, bakteryjnych czy wirusowych.

Sięgnij po tymianek

Świetnie sprawdza się w  łagodzeniu napięcia mięśniowego, łagodzi reumatyczne bóle oraz kaszel. Tymianek zawiera niezliczone pokłady witamin i minerałów oraz olejków eterycznych, które mogą urozmaicić naszą codzienną kąpiel z pożytkiem dla duszy i ciała. Zioło to jest również stosowane w walce z chorobami dziąseł i anemią. Jego ważną cechą jest to, że poprawia stan naczyń krwionośnych, przez co ma pozytywny wpływ na zahamowanie procesów starzenia. Napar z tymianku pomoże nam ukoić nerwy i osiągnąć wewnętrzny spokój. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu próbował tabletek do ssania na gardło właśnie z zawartością tymianku. Wykazuje on bowiem silne właściwości zwiększające produkcję śliny, która z kolei działa jak plaster na błonę śluzową jamy ustnej i koi uciążliwy katar.

Jest on doceniany przez farmaceutów w tworzeniu  wszelkich płynów do higieny jamy ustnej, często jest podstawowym składnikiem płynów do płukania jamy ustnej i past do zębów. Pomimo tych fantastycznych cech powinny wystrzegać się go kobiety w ciąży, gdyż może on powodować poronienie ze względu na właściwości działające pobudzająco na macice.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *