Wszystko na temat treningu brzucha

Kocyk Minky

minky

Jedni je kochają, inni nienawidzą. Mowa o kocykach dla dzieci i niemowląt, które wybierają dla nich ich rodzice. Jak się okazuje, wyprawka dla dziecka to nie taka prosta sprawa.

Jeżeli więc decydujemy się na kupno kocyków, to mamy w czym wybierać. Bawełniane, bambusowe lub… No właśnie, czym jest Minky? Jest to polar składający się w całości z włókien poliestrowych. Mimo, że jest materiałem sztucznym, to posiada właściwości, które doceniają miliony ludzi.

Oryginalny kocyk Minky powinien być miękki i przyjemny w dotyku. Producent zastrzega również, że kocyk ma właściwości oddychające, bardzo szybko schnie i nawet jeśli go rozciągniemy, to później powróci do swojego pierwotnego kształtu.

W jaki sposób jednak rozpoznać, że nasze Minky jest oryginalne?

Na rynku możemy zauważyć coraz więcej całkiem niezłych podróbek. Najłatwiej jednak rozpoznać je poprzez dotyk.

Oryginalny kocyk Minky jest charakterystycznie miękki, a podróbki już nie, dlaczego?

W papierach materiału może być zaznaczona gramatura 380g – 400g/m2, ale to tylko papier, bo dotyk nas nie okłamie i już taki miękki być nie musi, a przecież oryginalny polar słynie ze swej miękkości. O co jednak chodzi w tej gramaturze? Minky jest polarem, tkaniną sztuczną, więc przy produkcji możliwe było wykorzystywanie różnych technologii, aby wytworzyć bardzo cienkie włókna poliestrowe. Duża gramatura tej tkaniny sprawia, że w ostateczności kocyk będzie wyjątkowo miękki i przyjemny.

Dlaczego jednak są osoby, które nienawidzą Minky?

Prawdopodobnie dlatego, że trafiły na taką podróbkę lub w zły sposób użytkowały materiał. Polaru Minky nie należy prasować, a te podrobione bardzo szybko będą się zużywały, traciły kolor lub rozciągały się. Tutaj warto również zauważyć, że oryginalne Minky posiadają wiele różnych wzorów.

W Polsce popularne stały się kropeczki i to one najczęściej zostają podrobione. Warto więc może, jeżeli decydujemy się na taki kocyk, wykorzystać ten fakt i zakupić inny wzór, żeby mieć pewność, że będziemy mieli produkt o najwyższej jakości. Oryginalny polar posiada jednak wady, a największą chyba jest cena. Jeżeli chcemy mieć kocyk najwyższej jakości, to musimy za niego zapłacić stosunkowo wysoką cenę. Warto jednak zainwestować w dobro naszego dziecka.Śmiało możemy powiedzieć, że oryginalne kocyki Minky są bardzo wytrzymałe, a tłoczenia na nich są trwałe i będą służyły naszym dzieciom nawet przez kilka lat.

By: admin