Wszystko na temat treningu brzucha

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt

Dziecko, mały człowiek, a już od pierwszych chwil życia myślimy o jego przyszłości. Zastanawiamy się jakie będą jego najważniejsze wybory, czy jak będzie przebiegał jego rozwój. W przypadku najmłodszych pociech jednak uwaga rodzica w głównej mierze skoncentrowana jest na jego zdrowiu i prawidłowym, fizycznym rozwoju. W przypadku jednak należy rozdzielić dolegliwości na które mamy wpływ, oraz te, którym możemy zaradzić poprzez odpowiednią profilaktykę. Mowa tu przede wszystkim o wszelkiego rodzaju wadach postawy, czy zniekształceniach główki. W tym wypadku jednak warto skorzystać pomocy poduszki ortopedycznej dla niemowląt.

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt – czym są?

Korygowanie postaw, oraz zniekształceń główki – to główne założenia poduszek ortopedycznych dla niemowląt. Tak zwane „skośnogłowie” (inaczej znane jako plagiocefalia), to problem z którym musi mierzyć się znaczna ilość dzieci. Niestety w wielu przypadkach taka dolegliwość jest spowodowana zbyt częstym leżeniem dziecka w jednej pozycji. Wówczas dany obszar główki ulega odkształceniu. W odpowiedzi na ten problem więc powstały liczne kampanie społeczne mające na celu propagowanie układania dziecka na plecach, gdyż jak donoszą lekarze – jest to najkorzystniejsza pozycja.

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt sprawia, że ryzyko powstawania takiej wady zdecydowanie maleje. Swoją efektywność tego typu poduszki zawdzięczają specjalistycznej piance, która ochrania główkę dziecka niezależnie od tego w jakiej pozycji się znajduje. Grunt, również, że oprócz wspomnianego wsparcia ortopedycznego, ten rodzaj poduszek jest bardzo wygodny. Patrząc również pod kątem przyszłości maleję również ryzyko większych wad postawy, w tym skoliozy.

Rodzaje poduszek ortopedycznych dla niemowląt

Tu wyróżniamy głównie dwa typy. Poduszki standardowe, to poduszki, które mogą mieć zarówno kształt okrągły, jak i kwadratowy. Nie mniej jednak, to co je charakteryzuje, to delikatne wyprofilowanie na środku, które powoduje bezpieczny punkt nacisku. Kolejnym, często spotykanym modelem są poduszki w kształcie węża – te z kolei sprawdzają się w sytuacji, gdy dziecko leży na łóżku rodziców, pozwala mu to wówczas zachować prawidłową równowagę.

Poduszki z dodatkowymi zaletami

Skoro mówimy o zaletach, to nie można nie wspomnieć o bajkowych, kolorowych motywach, które sprawiają, że poduszki stają się jeszcze bardziej przyjazne dla Twojego dziecka, a jego pokój nabierze dodatkowych barw. Samo utrzymanie poduszek, dzięki poszwom z najwyższej jakości materiału jest niezwykle proste.

Gdzie można kupić tego typu poduszki?

Do nabycia są głównie w licznych sklepach internetowych, które specjalizują się w produkcji właśnie tego typu poduszek. Sam zakup natomiast warto wcześniej skonsultować ze specjalistą. Polecamy http://www.e-poduszki.pl/jogo-designs-my-sleepy-cloud-specjalistyczna-poduszka-dla-niemowlat-p8.

By: admin