Wszystko na temat treningu brzucha

Poduszka sensoryczna do siedzenia

poduszka sensoryczna do siedzenia

Kiedyś rożnego rodzaju schorzenia, czy urazy kręgosłupa w większości przypadków spotykane były w przypadku osób starszych. Aktualnie coraz młodsi pacjenci skarżą się na problemy związane z kręgosłupa. Ma na to wpływ przede wszystkim siedzący tryb życia, ciągły stres, przemęczenie, czy zła dieta. Najgorsze, gdy początkowe bóle i uczucie sztywności ignorujemy, gdzie z czasem te przechodzą w trudniejsze do wyleczenia dolegliwości. Najważniejsze więc, by temu zapobiec. W związku z tym warto skorzystać z poduszki sensorycznej do siedzenia.

Poduszka sensoryczna do siedzenia – co to jest?

Dzięki poduszkom sensorycznym do siedzenia nasze plecy zostają odciążone. W związku z tym cieszy się ogromnym zaufaniem wśród osób prowadzących siedzący tryb życia. Tego typu poduszki stymulują ruchy krążków międzykręgowych. Dzięki właściwościom poduszki sensorycznej zachowujemy prawidłową postawę ciała. Reguluje się między innymi koordynacja ruchowa, równowaga, oraz podniesiona zostaje kontrola ciężaru ciała na przykład w czasie przekładania nogi na nogę. Co najważniejsze jednak, dzięki tego typu poduszkom zmniejszamy ryzyko różnego rodzaju schorzeń, czy zwyrodnień kręgosłupa.

Dla kogo poduszki sensoryczne?

W pewnym sensie można by powiedzieć, że dla wszystkich. Nie mniej jednak przede wszystkim jak już wyżej zostało wspomniane skierowane są do osób prowadzących siedzący tryb pracy, w tym do zawodowych kierowców, oraz osób, których praca polega na siedzeniu przed komputerem. Ponadto z poduszek sensorycznych chętnie korzystając trenujący fitness, jak i sportowcy, gdzie tego typu poduszki zapobiegają kontuzjom stawów.

Jak prawidłowo siedzieć?

Powiedzieliśmy sobie, że poduszka sensoryczna pozwoli na zachowanie prawidłowej sylwetki w czasie siedzenia. Niestety, również i my sami często popełniamy błąd, gdzie nie siedzimy zbyt dobrze, głównie się garbimy, mamy złe ułożenie głowy, co sprzyja później nie tylko powstawaniu wad kręgosłupa, ale i wzroku. Warto więc powiedzieć sobie nieco więcej o tym jak prawidłowo siedzieć.

Polecamy: http://www.sissel.com.pl/sissel-sitfit-plus.html

Przede wszystkim plecy muszą być wyprostowane, oraz mieć zapewnione pełne podparcie. Głowa powinna być ułożona prosto, tak, aby wzrok znajdował się na wprost ekranu monitora. Palce na klawiaturze należy ułożyć w taki sposób, by tworzyły kąt prosty. W przypadku siedzenia przed komputerem bardzo ważne jest ułożenie nóg, które pod biurkiem powinny mieć pełną swobodę. Jeśli chodzi o stopy, to zadbaj o to, aby nie były „wiszące”, dlatego nawet jeśli musisz ustawić krzesło nieco wyżej, to zadbaj o podpórkę dla stóp.

By: admin