Wszystko na temat treningu brzucha

Poduszki dla osób o biernym trybie życia

Poduszki do siedzenia stały się współcześnie bardzo ważnym elementem w rehabilitacji, a także w działaniach profilaktycznych. Wielu z nas spędza czas siedząc długimi godzinami i brak nam aktywności ruchowej. Skutkuje to bólami kręgosłupa, a także licznymi schorzeniami. Poduszki ortopedyczne do siedzenia zadbają o kręgosłup i sprawią, że nie tylko zniwelujemy ból, ale unikniemy groźnych chorób.

Jak korzystać z poduszek do siedzenia?

Zastosowanie poduszek sensomotorycznych jest banalnie proste, ponieważ wystarczy po prostu usiąść na niej i już następuje aktywizowanie naszych mięśni, a także wymuszona zostaje prosta sylwetka. Zwykłe krzesło negatywnie oddziałuje na nasz kręgosłup, zaś poduszka powoduje lepsze krążenie i zbudowanie silniejszego gorsetu mięśniowego. Następuje więc skuteczne odciążenie wszystkich kręgów kręgosłupa. Poduszki możemy wykorzystywać wszędzie. Znakomicie sprawdzają się w domowym zaciszu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy używali ich również w miejscu pracy czy też w szkole. Warto dodać, że z owych poduszek może korzystać każdy człowiek. Sprawdzają się u osób dorosłych, starszych, a także u najmłodszych użytkowników.

Dla kogo poduszki sensomotoryczne?

Kto powinien stosować poduszki sensomotoryczne? Może z nich korzystać każdy w celach profilaktycznych aby uchronić się od bóli kręgosłupa, a także innych nawet bardzo groźnych schorzeń. Poduszki cechują się bardzo wielką różnorodnością. Każdy może więc wybrać takie, na jakie tylko mamy ochotę. Jednakże owe poduszki polecane są przede wszystkim osobom, które borykają się z:

  • Dyskopatią
  • Rwą kulszową
  • Przepukliną krążka
  • Zmianami zwyrodnieniowymi

Poduszka pomaga doskonale w zachowaniu zdrowia, jeżeli długie godziny spędzamy w pozycji siedzącej. Pomaga nam ona w trenowaniu balansu, siły, koordynacji ruchowej. Zapobiega bólowi kręgosłupa, a także powoduje, ze nie cierpimy na żadne schorzenia i dolegliwości. Więcej na temat poduszek do siedzenia przeczytasz TUTAJ.

Czy warto kupić poduszkę?

Jeśli wiele godzin spędzasz siedząc, prowadzisz niewielką aktywność fizyczną, z całą pewnością poduszka do siedzenia będzie idealnym rozwiązaniem. Zabrać możesz ją zarówno do pracy, szkoły, jak i regularnie korzystać z niej w domu. Wspomoże wymuszenie prawidłowej sylwetki i postawy kręgosłupa, a tym samym pozbędziesz się bólu, złego samopoczucia, a co najważniejsze, zapobiegniesz rozwijaniu się wielu groźnych chorób.

By: Aneta R.