Wszystko na temat treningu brzucha

Najlepsze odżywki białkowe

najlepsze odżywki trening brzucha

Białko, od dzieciństwa uczy się nas jak ważne jest dla naszego organizmu. Nic dziwnego, bowiem, to ten składnik odpowiada nie tylko za budowę naszych kości, ale wzmocnienie tkanki mięśniowej. Dlatego też od dziecka powinniśmy jeść jak najwięcej produktów zawierających właśnie ten składnik.

Produkty w których znajdziemy dużą ilość białka, to oczywiście: jajka, sery, mięso (szczególnie gotowane, drobiowe), jogurty, czy mleko.

Wśród szczególnej grupy osób są jednak sportowcy, oraz osoby intensywnie ćwiczące na siłowni. To właśnie oni mają dwa razy większe zapotrzebowanie na ten składnik. Powód? Oczywiście intensywne treningi, a także zawody podczas których człowiek traci dwa razy więcej białka, niż przeciętny, niećwiczący, któremu białko zawarte w spożywanych produktach w zupełności wystarcza.

Na rynku mamy jednak tyle rodzajów suplementów białkowych, że trudno zdecydować się na jeden. Jeszcze inna kwestia, to odpowiedni dobór preparatu pod swój organizm. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić kilka najlepszych (a i najpopularniejszych) odżywek białkowych.

Białko serwatkowe i nie tylko

Nim przejdziemy do opisu poszczególnych preparatów zatrzymajmy się na moment na białku serwatkowym. Jest to bowiem szczególny rodzaj białka, który potocznie uznawany jest za ,,efekt uboczny” przy produkcji mleka, gdzie jego nie wykorzystane pozostałości poddane zostają określonym procesom, wówczas tak otrzymuje się serwatkę, która tworzy osobny rodzaj białka. Białko serwatkowe polecane jest w szczególności alergikom, uczulonym na laktozę. Białko serwatkowe zawiera jej tak niewiele, że uczulony nie będzie odczuwał nieprzyjemnych objawów.

Dlatego też białko serwatkowe stosowane jest w suplementach jako ich główny składnik. Zawiera przede wszystkim dużą ilość enzymów trawiennych, które dostając się do przewodu pokarmowego mają możliwość działania antybakteryjnego.

Kolejna ważna odmiana białka serwatkowego to ta zawierająca niezbędne aminokwasy – te z kolei odpowiadają zarówno za budowę, jak i wzmocnienie mięśni.

Jeszcze inna odmiana suplementów, to te zawierające różne odmiany białka w jednym preparacie. Takie połączenie wchłania się do organizmu w momencie indywidualnych zapotrzebowań.

W przypadku wielu suplementów zarówno do tradycyjnego białka, jak i białka serwatkowego dodaje się różne witaminy dzięki czemu otrzymujemy jeszcze większy pakiet niezbędnych wartości. Producenci dbają również o to, aby smak tych suplementów był jak najlepszy.

Suplementy białkowe tworzy się nie tylko pod względem doboru białka, ale i ich stężeniach. Dlatego niektóre preparaty przeznaczone są dla sportowców, którzy poddawani są szczególnemu wysiłkowi. Polecamy lekturę artykułów z bodyrock.pl.

Zawsze skonsultuj z lekarzem

Lub trenerem prowadzącym. Niezależnie od tego, czy dany suplement decydujesz się kupić w aptece, sklepie z odżywkami, czy w internecie. O szczegóły dotyczące preparatu zawsze warto spytać producenta.

Suplementy nie zwalniają z diety

Wielu sportowców popełnia niestety ten błąd. Uważają, że suplementy białkowe eliminują produkty z zawartością białka spożywane na co dzień zapominając o tym, że jako sportowcy mają dwa razy większe zapotrzebowanie na ten składnik.

By: admin