Wszystko na temat treningu brzucha

Najlepsze odżywki dla sportowców

odżywki

Mówiąc o osiąganiu określonych celów sportowych, często sięgamy po takie produkty, jakimi są suplementy diety dla sportowców, jakimi są sportowe odżywki. My w tym miejscu chcemy wskazać na to, że nie odżywki są oczywiście podstawą, aczkolwiek ich zastosowanie jest dla nas bardzo ważne i może pozwolić nam osiągnąć nieco więcej, a może i znacznie więcej niż bez ich stosowania. Odżywki sportowe to bardzo duże bogactwo wyboru, ale w tym miejscu powstaje pytanie dotyczące tego, która ze sportowych odżywek faktycznie jest dla nas najlepsza i pomoże nam osiągnąć to, o czym marzymy i co jest naszym celem?

Skuteczne odżywki

Na pewno pojęcie najlepszej odżywki sportowej jest czymś względnym i nie można powiedzieć, że ten czy też inny produkt jest tym najlepszym, jest tym najbardziej właściwym do stosowania. Mówiąc o najlepszych odżywkach sportowych, musimy wskazać na taki aspekt jak cel treningowy, który przed sobą stawiamy. Sam fakt konieczności postawienia sobie takiego celu nie powinien zupełnie ulegać wątpliwości i jest czymś podstawowym. Brak takiego celu wiąże się z brakiem motywacji i brakiem odpowiedniego treningu, a tym samym z brakiem skuteczności. Mówiąc o wspomaganiu się sportowymi odżywkami, to właśnie ów cel treningowy powinien determinować nas w jego doborze. Właściwa odżywka sportowa to ta, która faktycznie pozwoli nam osiągnąć to, co sobie wcześniej zamierzaliśmy.

Białko i kreatyna

Oczywiście możemy w tym miejscu wskazać na białko serwatkowe, na inne odżywki białkowe, na kreatynę, a może na beta alaninę. Jednakże mimo wszystko trudno by było powiedzieć, że ta czy też inna odżywka sportowa jest faktycznie tą najlepszą. Powód jest prosty. Nie ma takiego pojęcia jak uniwersalna odżywka sportowa, a więc tym samym nie ma takiej odżywki, która miałaby nam pomóc w zrealizowaniu jakiegokolwiek celu sportowego. Tym samym dobór odżywki jest bardzo ściśle uzależniony od tego, co chcemy dzięki naszemu treningowi osiągnąć. Najlepsza odżywka sportowa? Zdecydowanie ta, która po prostu dla nas jest skuteczna.

By: Bartek M.