Wszystko na temat treningu brzucha

Nowoczesny sprzęt do rehabilitacji

rehabilitacja

Ciężka choroba nieraz powoduje, że człowiek zostaje unieruchomiony na łóżku. W takiej sytuacji czymś koniecznym staje się właściwa rehabilitacja osoby chorej. W niektórych przypadkach owa rehabilitacja daje znaczące efekty pozwalające powrócić do pełni sprawności. W innych przypadkach pozwala na zachowanie umiarkowanego stanu zdrowia, zapobieganie jego pogorszeniu się. Niewątpliwie elementem niezbędnym w takiej sytuacji staje się dostęp do profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego. W sposób szczególny w tym miejscu będziemy chcieli wskazać na zastosowanie specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego.

Funkcje łóżka rehabilitacyjnego

Łóżko rehabilitacyjne pozwala znacznie efektywniej opiekować się osobą obłożnie chorą. Tym samym dla samych opiekunów jest to bardzo znaczące. Poza tym zapobiega ono występowaniu odleżyn, pozwala ułożyć osobę chorą w różnych pozycjach. Można powiedzieć, że wykonywanie codziennych czynności staje się znacznie łatwiejsze.

Zalety łóżka rehabilitacyjnego

Można wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego oraz przy jego pomocy. Do podstawowych zalet takiego sprzętu na pewno należy zaliczyć:

– możliwość umieszczenia na takim łóżku osoby o znaczącej wadze. W wielu przypadkach jest to waga dochodząca do 175 kg,

– uniknięcie wspomnianych wcześniej odleżyn,

– łóżka rehabilitacyjne są sterowane elektrycznie. To nie tylko przekłada się na pewną prostotę, ale jednocześnie też pozwala na umieszczenie osoby chorej w bardzo wielu różnych pozycjach,

– łóżka rehabilitacyjne posiadają kółka umożliwiające przemieszczenie osoby chorej w dowolne miejsce.

Łóżka rehabilitacyjne to sprzęt wytrzymały, trwały, a tym samym doskonale dostosowany do wygórowanych wymagań osób chorych na różne groźne schorzenia.

Wypożyczanie łóżek rehabilitacyjnych

Łóżka rehabilitacyjne można wypożyczać w bardzo wielu różnych miejscach. Ich zakup na użytek domowy to opcja, z której zasadniczo nikt nie korzysta, gdyż jest to nieopłacalne. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Visamed jest jednym z czołowych podmiotów działających w tejże branży. Wybór wielu różnych modeli łóżek, a poza tym również bardzo korzystne warunki finansowe, co nie może w tym miejscu bynajmniej umknąć czyjejkolwiek uwadze. Miesięczny koszt wynajęcia łóżka rehabilitacyjnego wynosi tylko 120 złotych. Do tego również należy doliczyć koszt dowozu łóżka pod wskazany adres, ale ten wynosi zaledwie 100 złotych. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w odniesieniu do kosztu powrotnego odbioru łóżka rehabilitacyjnego z domu pacjenta.

Wypożyczanie specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych na użytek domowy jest dosyć powszechnym procederem. Jest to jednakże zrozumiałe, ponieważ mamy do czynienia ze skuteczną rehabilitacją w domu pacjenta. Poza tym również jest to bardzo duże ułatwienie dla  opiekunów osób obłożnie chorych. Warto zaznaczyć, że owo łóżko specjalistyczne rehabilitacyjne sprawdza się w odniesieniu do bardzo wielu różnych mniej lub bardziej skomplikowanych schorzeń.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *