Wszystko na temat treningu brzucha

Obowiązkowe i zalecane szczepienia przed wyjazdem do Wietnamu

Obowiązkowe i zalecane szczepienia przed wyjazdem do Wietnamu

Wietnam to państwo w Azji Południowo – Wschodniej, budzące się powoli ze snu. Miejsce, w którym współcześnie rozwija się turystyka oraz każdego dnia przybywa ogromna ilość osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to kraj, który przyciąga nas Europejczyków, jako miejsce egzotyczne i naprawdę niezwykłe. Niestety jednak Wietnam to miejsce, w którym jesteśmy narażeni na szereg chorób. Warto zastanowić się jak zabezpieczyć się pod względem medycznym jeżeli wyjeżdżamy do Wietnamu.

Jak przygotować się do wyjazdu do Wietnamu?

Wietnam podróż to przygoda fascynująca ale i warta przemyślenia. Przede wszystkim zanim wyjedziemy należy wykonać szczepienia, zarówno te obowiązkowe, jak i zalecane. Oczywiście należy również wziąć podręczną apteczkę, dzięki której można uchronić się przed znaczną ilością chorób i schorzeń, a tym samym możemy mówić o bezpiecznej i komfortowej podroży do Wietnamu. Oczywiście zanim udamy się do Wietnamu z całą pewnością szczepienia musimy wykonać w określonym terminie czasu, aby były skuteczne i w pełni chroniły nas przed schorzeniami. Aby szczepienia były skuteczne musimy wykonać je co najmniej cztery tygodnie przed planowanym wyjazdem. Warto również zgłosić się po poradę lekarską, aby dobrać innowacyjną metodę ochrony naszego organizmu. Zanim wyjedziemy zapoznajmy się również z kalendarzem szczepień, aby wybrać najlepsze szczepienia, które niezbędne są dla osób wyjeżdżających do Wietnamu.

Jakie szczepienia należy wybrać przed wyjazdem do Wietnamu?

Jedną z obowiązkowych, a zarazem najważniejszych szczepionek jest szczepionka przeciwko błonicy oraz tężcowi. Powinniśmy się zaszczepić około czterech tygodni przed wyjazdem ponieważ w Wietnamu istnieje ryzyko kontaktu z osobami chorymi, dlatego też można zarazić się drogą kropelkową. Podobnie rzecz ma się z tężcem, wobec którego szczepionka jest również obowiązkiem przed wyjazdem. Tężcem można zarazić się na różne sposoby, a przede wszystkim poprzez kontakt z zakażoną ziemią.

Obowiązkowymi szczepieniami są również wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz wirusowe zapalenie wątroby typu B. W obu przypadkach można nabawić się choroby w przypadku kontaktu z zakażoną żywnością i wodą. Z całą pewnością wyjeżdżając do Wietnamu należy zaszczepić się również przeciwko durowi brzusznemu, którym również można zarazić się również przez spożycie zakażonej żywności i wody, oraz na wściekliznę czyli kontakt z chorymi zwierzętami.

Jednym z obowiązkowych szczepień jest również japońskie zapalenie mózgu, którego szczyt zachorowań przypada pomiędzy majem a październikiem.

Inne choroby, z którymi możemy zetknąć się w Wietnamie

Oczywiście należy pamiętać również z chorobami, które nie wymagają obowiązkowych szczepień, lecz jednak szczepienia są zalecane. Najczęściej jest to malaria. Nie występuje ona nagminnie, lecz są przypadki że można się z nią zetknąć. Warto więc zaszczepić się przeciwko malarii, a co więcej zachować ostrożność w przypadku kontaktu z komarami, które ją roznoszą.

By: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *