Wszystko na temat treningu brzucha

Bezpieczne korzystanie z Internetu

antywirus

Niezwykle ważnym aspektem aby każdy komputer pracujący w trybie internetowym był bezpieczny, jest program antywirusowy. Głównym zadaniem antywirusa jest monitorowanie komputera a także szybka reakcja na złośliwe oprogramowanie, jeżeli takie się pojawi. Dobry program antywirusowy cały czas śledzi pracę komputera a dzięki temu chroni go i dba o jego bezpieczeństwo.

Jak działa program antywirusowy?

Programy antywirusowe, które obecnie dostępne są dla użytkowników komputera i internetu zawierają w swoim zestawieniu pakiet, który ma za zadanie chronić nasz komputer przed wszelkiego typu zagrożeniami, które to mogą pojawić się w sieci. Najczęściej każdy antywirus cechuje się posiadaniem dwóch modułów, którymi są monitor oraz skaner. Ta zawartość sprawia, że program ma możliwość badania zawartości danych na dysku. Monitor w swej pracy wciąż nadzoruje pliki, wykrywa je i ewentualnie naprawia, jeżeli zostały one zarażone wirusem.

Zanim wybierzemy idealny dla siebie program antywirusowy, powinniśmy zwrócić uwagę na jego możliwości, czy w pełni chronią nasz komputer, oraz czy odpowiadają naszym potrzebom i oczekiwaniom. Współcześnie mamy do czynienia z ogromnym bogactwem możliwości potencjalnego programu antywirusowego. Zawierają one bowiem szereg modułów, takich jak monitory, szczepionki, programy, dzięki którym można zliczać sumy kontrolne, a także programy autoweryfikujące. Oczywiście, ważną cechą na jaką musimy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy program jest to czy ma on możliwość aktualizacji nowych wirusów. O innych zaletach poczytasz również TUTAJ.

Jak program antywirusowy radzi sobie z potencjalnym zagrożeniem?

Warto zaznaczyć, że program antywirusowy działa wówczas, kiedy na komputerze zostanie wykryte zagrożenie. Wówczas to jego zadaniem jest wykonanie dwóch działań. W pierwszym działaniu, ostrzega on użytkownika przed pojawieniem się na komputerze zagrożenia, a potem poddaje pliki kwarantannie. Następnie dąży do ich naprawienia. Jeżeli istnieje taka możliwość program antywirusowy naprawia pliki, jeżeli są one zbyt mocno zainfekowane wówczas zaleca się ich całkowite usunięcie. Każdy antywirus ma za zadanie ciągłe skanowanie pracy komputera oraz danych, jakie to są w nim zawarte. Celem programu jest również usunięcie złośliwego oprogramowania. Poprawne działanie antywirusa sprawia, że praca komputera w trybie internetowym jest bezpieczna.

W jaki sposób wybrać antywirusa?

Wybierając antywirusa powinniśmy zastanowić się w pierwszej kolejności, czy ma być to aplikacja darmowa czy też płatna. Obecnie jest bardzo wielka ilość tego typu programów co sprawia, że wybór czasem może być trudny. Możemy oczywiście skorzystać z wersji próbnej jeżeli nie mamy pełnego przekonania, czy dany antywirus sprawdzi się.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *