Wszystko na temat treningu brzucha

Jak uchronić się przed kradzieżą w Internecie?

Coraz większa ilość osób narzeka, że ich komputer czy inne urządzenie z dostępem do Internetu uległo zainfekowaniu wirusem, który zniszczył ich pliki, a nawet padliśmy ofiarą kradzieży pieniędzy z banku internetowego. W takich przypadkach wyłania się obraz ogromnej ilości użytkowników Internetu, którzy są zaniepokojeni o swoje bezpieczeństwo w sieci. Obecnie zarówno komputery stacjonarne, jak i laptopy czy telefony są narażone na ogromną ilość wirusów. Jak chronić swój sprzęt i ważne dane abyśmy czuli się bezpieczni korzystając z Internetu?

W jaki sposób dbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie?

Oczywiście, wystarczy nieco ostrożności, aby nie stać się ofiarą cyberprzestępców. Przede wszystkim używaj unikalnych oraz trudnych do rozszyfrowania haseł, szczególnie do kont, które są dla ciebie ważne i zawierają cenne dane i informacje. Warto aby hasła zawierały litery i liczby a także znaki specjalne, między innymi takie jak wykrzyknik lub znak zapytania. Dbając o bezpieczeństwo w sieci unikać należy również robienia zakupów i dokonywania płatności z komputerów publicznych i ogólnodostępnych. O wiele lepiej transfer gotówkowy wykonać we własnym domu, korzystając z kodowanego dostępu do Internetu. Kolejną zasadą jest również to, aby nie otwierać załączników, które zawarte są w nieznanych dla ciebie mailach, a także na bieżąco aktualizować swoją przeglądarkę internetową. O innych zasadach bezpieczeństwa korzystania z Internetu możesz przeczytać również TUTAJ.

Oczywiście aby zadbać o bezpieczne poruszanie się w Internecie musimy wyposażyć swój sprzęt także w  dobrej jakości program antywirusowy. Potrafi on wyszukać złośliwe oprogramowanie a następnie naprawić uszkodzone pliki, bądź też je usunąć bezpowrotnie. Aby antywirus mógł prawidłowo działać powinien być również aktualny, aby zawierał dostęp do wszystkich wirusów, jakie wciąż pojawiają się w sieci.

Zaufane programy antywirusowe

Aby czuć się bezpiecznie w sieci z całą pewnością powinniśmy korzystać z programów antywirusowych, które pochodzą od zaufanych producentów. To właśnie one zapewniają twojemu komputerowi jeszcze lepszą ochronę i nie pozwolą aby ważne dane czy pliki zostały zainfekowane. Programy antywirusowe nie tylko blokują programy szpiegujące, wirusy, ale również inne złośliwe oprogramowanie. Dzięki temu zapewniają nam znaczną ochronę w czasie kiedy korzystamy z bankowości elektronicznej, zakupów online a także przeglądania stron www. Każdy pakiet możesz wypróbować za darmo, a dopiero potem podjąć decyzję o zakupie.

By: Aneta R.