Wszystko na temat treningu brzucha

Otyłość u dzieci – jak zapobiegać?

otyłe dziecko

WHO przestrzega, że otyłość u dzieci staje się coraz większym problemem. Jeśli obecna tendencja utrzyma się w 2025 roku aż 80 milionów dzieci będzie otyłe. Wzrost otyłości u dzieci jest przerażający. W jaki sposób można mu zapobiec? Jak chronić dziecko przed otyłością?

60% osób zmaga się z otyłością

60% dorosłych Polaków zmaga się z problemem otyłości lub też nadwagi. Co więcej, cierpią także dzieci, albowiem problem dotyczy co trzeciego chłopca w wieku szkolnym i co piątą dziewczynkę. To głownie na rodzicach spoczywa odpowiedzialność wychowania dzieci wedle zdrowego odżywiania. Nie tylko pozwolimy im zachować smukłą sylwetkę, ale również pozwolimy uniknąć w przyszłości chorób i schorzeń, które wynikają z otyłości.

Zbilansowana dieta w walce z nadwagą

Najważniejsza w diecie jest regularność oraz zbilansowane posiłki. Oznacza to, że powinniśmy jeść 4- 5 posiłków w czasie dnia, a najważniejsze są śniadania. Z kolei na kolację powinniśmy spożywać produkty lekkie i nie później niż do godziny 18. Dieta każdego dziecka powinna być bogata w białko, węglowodany, witaminy, minerały oraz tłuszcze. Powinny one pochodzić z wysokiej jakości posiłków, mięsa, nabiału oraz pełnoziarnistych przetworów mącznych. Bez względu na wiek, każde dziecko powinno jeść znaczną ilość warzyw i owoców, ponieważ to właśnie one mają ogromną ilość witamin i minerałów. Z całą pewnością dzieci powinny unikać produktów zawierających duże ilości cukru, a także gotowe dania i fast foody. Wśród dzieci warto także rozbudzać poczucie aktywności fizycznej.

 

By: Aneta R.