Wszystko na temat treningu brzucha

Siłownia i alkohol

alkohol

Można się zastanawiać nad tym, jaki wpływ na efekty naszego treningu na siłowni może mieć spożywanie alkoholu. Ogólnie rzecz ujmując powiemy, że zdecydowanie negatywne, aczkolwiek musimy w tym miejscu nieco bardziej sprecyzować wpływ alkoholu na efekty treningu. Wypicie lampki wina czy też kufla piwa na pewno nie spowoduje jakichś dużych negatywnych skutków, ale przy większej ilości wypijanego alkoholu możemy zetknąć się z wieloma negatywnymi objawami.

Ćwiczenia po spożyciu

Przede wszystkim alkohol powoduje odwodnienie naszego organizmu, doprowadza do wypłukiwania niezbędnych witamin, a poza tym również, jeśli wskazujemy na efekt odwodnienia, to jednocześnie też musimy mówić o nasileniu się procesów katabolicznych. Alkohol i budowanie masy mięśniowej? Zdecydowanie należy tych pojęć ze sobą łączyć. Są czasem takie sytuacje, gdy jednak alkohol jest obecny w większych ilościach. Czy to oznacza, że zmarnujemy przez to wiele godzin treningu? Niekoniecznie, pod warunkiem, że takie sytuacje nie zdarzają się często, a poza tym również warto przestrzegać kilku kluczowych zasad. Jakich? Ze względu na to, że alkohol powoduje odwodnienie, należy, więc przed imprezą wypić większą ilość wody mineralnej. O tym należy pamiętać także podczas picia alkoholu jak również przed snem.

Procesy kataboliczne

Ponadto warto również sięgnąć po kompleks witamin oraz po specjalnie przygotowany wcześniej shake proteinowy. Ten ostatni należy wypić bezpośrednio przed snem, aby zapobiec procesom katabolicznym zachodzącym podczas naszego snu. Skoro mowa o kwestiach związanych ze spożywaniem napojów, płynów, to należy także wspomnieć o jedzeniu. Jeśli bowiem pijemy alkohol, to jednocześnie też nie sięgajmy po niezdrowe przekąski. Starajmy się jeść coś, co przedstawia konkretną wartość odżywczą. Nie zapomnijmy również kolejnego dnia rankiem spożyć pełnowartościowego śniadania, które pozwoli nam uzupełnić to, co utraciliśmy pijąc alkohol w większych ilościach. Jeśli jednak jest taka możliwość, to najlepiej jest zupełnie zrezygnować z picia alkoholu.

By: admin