Wszystko na temat treningu brzucha

Alkohol na diecie

Ciężki dzień i jedyne o czym marzymy, to wrócić do domu i odpocząć, relaksując się z ukochaną osobą przy kolacji w akompaniamencie wina? A może spotkanie z przyjaciółmi i piwko albo drinki? A co z dietą? Jak alkohol ma się do naszego zdrowia? Nikogo nie zaskoczy fakt, że picie napojów alkoholowych to nic innego jak dostarczanie naszemu organizmowi po prostu pustych kalorii. Co prawda, posiadają także zdrowotne właściwości (picie piwa powoduje oczyszczanie nerek, a co za tym idzie zmniejsza się szansa na wystąpienie kamieni nerkowych, wino wspomaga trawienie).

Kalorie w alkoholu

Zasada jest prosta, im jaśniejszy alkohol, tym zawiera zdecydowanie mniej kalorii. Na diecie zdecydowanie powinniśmy starać się go unikać lub zmniejszyć jego spożywanie do minimum. Ogólnie picie zbyt dużej ilości alkoholu nie przynosi żadnych zdrowych właściwości dla naszego organizmu, natomiast może zaszkodzić. Co gorsza możemy się od tego również uzależnić. Nie jest to nic dobrego nie tylko dla zdrowia, ale również i dla naszego budżetu. Warto wspomnieć także o tym, że tego typu napoje wzmagają nasz apetyt, co za tym idzie, znacznie częściej i chętniej sami z własnej woli będziemy sięgać po produkty, które niekoniecznie będą zdrowe i niekoniecznie będą przymościć jakiekolwiek zdrowotne właściwości dla naszego organizmu. Wiadomo jednak, że wszystko jest dla ludzi.

Nadmiar jest szkodliwy

Nadmiar może zaszkodzić. Będą na diecie raz na jakiś czas, jednak bardzo sporadycznie możemy sobie pozwolić na wypicie niewielkiej ilości alkoholu, które z pewnością nie wyrządzi nam żadnych szkód ani nie przyniesie negatywnych skutków.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *