Wszystko na temat treningu brzucha

Sposoby na brzydki zapach z ust

Brzydki zapach z ust – może nie jest groźny dla życia, nie mniej jednak to problem bardzo krępujący. Sam w sobie może być skutkiem wielu przyczyn. Problem brzydkiego zapachu z ust można jednak zwalczać. Udowodniono jednak, że im bardziej naturalnie będziemy dbać o nasze ciało tym lepiej. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Tymczasem warto powiedzieć sobie nieco więcej nie tylko o sposobach na walkę z brzydkim zapachem, ale i o możliwych przyczynach tego problemu.

Nie tylko rzadkie mycie zębów

Oczywiście, niepoprawne mycie zębów, czy przepłukiwanie jamy ustnej jest wręcz gwarancją do pojawienia się problemów z nieświeżym oddechem. Powodem mogą być również zaburzenia przewodu pokarmowego, gdzie chociażby cofanie się kwasy żołądkowego powoduje nieprzyjemny zapach z ust. Warto więc zwrócić uwagę na swoją dietę. Co ważne brzydki zapach z jamy ustnej może być też powodowany chorobami gardła, nosa, czy zatok, a konkretnie nadmiarem bakterii jakie pojawiają się w organizmie przy tego typu zaburzeniach. Nieświeży oddech to też zbyt częste spożywanie alkoholu, który w znaczniej ilości gromadzi się nie tylko w przewodzie pokarmowym, ale i w płucach.

5 sprawdzonych sposobów na brzydki zapach z ust

  1. Żucie kilku listków pietruszki, najlepiej zanurzonych w occie pomogą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust.
  2. A skoro o occie mowa to tu warto skorzystać głównie z octu jabłkowego. Rozcieńczony w wodzie nie tylko dobrze wpływa na świeży oddech, ale i zdrowie naszych zębów
  3. Pozostając w temacie żucia warto sięgnąć po inne zioła takie jak: kolendra, mięta, czy bazylia. Zawierają one chlorofil pozwalający usuwać brzydki zapach z ust.
  4. Nie od dziś wiadomo, że woda z cytryną pita codziennie rano pozwala oczyścić organizm ze zbędnych toksyn. Podobnie, oczyszczająco działa na jamę ustną. Co więcej warto też żuć samą skórkę od cytryny.
  5. Jeszcze inny sposób to połączenie wody z łyżeczką sody, która reguluje poziom pH w ustach. Soda działa również przeciwbakteryjnie, oraz dobrze wpływa na zdrowie zębów.
By: Anna D.