Wszystko na temat treningu brzucha

Naturalne sposoby na zmęczone oczy

Dziś wygląd naszej skóry poddawany jest wielkiej próbie. Zła dieta, ciągły stres, czy przemęczenie już po krótkim czasie powodują, że nasza skóra zaczyna nie wyglądać dobrze. Jeśli chodzi o niedobór snu to cierpią przede wszystkim nasze oczy. Zaczerwienienie, uczucie pieczenia, czy charakterystyczne sińce pod powiekami. Jak z tym walczyć? W tym wypadku po raz kolejny mamy dowód, że im bardziej naturalne środki, tym lepszy efekt uzyskamy. Postanowiliśmy więc przedstawić 5 sprawdzonych (naturalnych) sposobów na zmęczone oczy.

Okłady, okłady i jeszcze raz okłady

  1. Na przykład z chłodnego ziemniaka. Wystarczy dwa plasterki tego warzywa położyć na kilkanaście minut na powieki, a po chwili poczujemy się znacznie lepiej.
  2. Pozostając w chłodnej temperaturze niezwykle skuteczne są kostki lodu. Aby jednak nie spływały po skórze Twojej twarzy możesz użyć delikatnych ściereczek.
  3. Kolejnym warzywem wspomagającym zmęczone oczy jest surowy ogórek, który ma wiele cennych zastosowań jeśli chodzi o wygląd naszej skóry o czym więcej można przeczytać tutaj. W przypadku oczu, podobnie jak ziemniaki kroimy ogórek w cienkie plasterki, a następnie kładziemy na powieki. Warto pokrojone plasterki na moment włożyć do lodówki.
  4. Rumianek to zioło, które jak wiemy wpływa m.in. na układ trawienny, czy różnego rodzaju infekcje jamy ustnej. Jak się okazuje jest też skuteczny na zmęczone oczy. Wystarczy w zaparzonym i ostudzonym naparze zamoczyć dwa waciki, a następnie położyć je na powieki. Taki okład doskonale sprawdzi się wieczorem przed snem. Zamiast rumianku możesz też zrobić okład z ciepłego mleka.
  5. Oczy podobnie jak inne części ciała potrzebują… ruchu. Warto więc zapewnić sobie masaż naszych powiek. Wystarczy palcami delikatnie (przez ok. 5 minut) masować kąciki skroni.
By: Anna D.