Wszystko na temat treningu brzucha

Poduszki ortopedyczne – co warto wiedzieć przed ich kupnem?

Poduszki ortopedyczne to produkt, który w ostatnim czasie nie tylko cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów, ale i jest rekomendowany m.in. przez rehabilitantów i fizjoterapeutów. Sprawdzają się nie tylko jako forma profilaktyki, ale i dodatkowy element rehabilitacji. Odciążają nasz kręgosłup, redukują napięcie mięśni, dzięki czemu rano budzimy się bez uczucia sztywności i bóli w okolicach pleców, szyi i karku. By poduszka ortopedyczna spełniała swoją role musi być jednak odpowiednio dobrana. Więcej informacji na ten temat można przeczytać tutaj. Zatem co należy wziąć pod uwagę przed jej kupnem?

Rodzaje pianek

Swoje zdrowotne właściwości poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane. Dobrej jakości pianka przede wszystkim nie odkształca się pod wpływem nacisku. Przed zakupem poduszki określ, czy będziesz używać jej w formie profilaktyki, czy rehabilitacji. Wśród kilku dostępnych na rynku pianek wyróżnia się m.in. piankę poliuretanową. Skierowana do osób używających poduszki w formie profilaktyki. Nie wymaga dopasowania do kształtu szyi, doskonale zachowuje jednak wentylacje. Kolejny typ to pianka termoplastyczne (inaczej viisco elastic, memory, lub pianka z pamięcią). Ten rodzaj pianki jest dla osób mających problem z konkretnymi schorzeniami kręgosłupa, w tym odczuwający bóle w okolicach pleców, szyi, i karku. Pianka gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Dopasowuje się również do temperatury i ułożenia ciała w czasie snu.

Podstawowe dane

Zanim kupisz poduszkę ortopedyczną musisz określić swój wzrost, wagę, oraz szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Kolejna ważna informacja to pozycja w której śpisz.

Dla śpiących na boku zaleca się poduszkę w kształcie wałka, śpiący na plecach powinni kupić poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Lubisz spać na brzuchu? Najlepsza będzie dla Ciebie poduszka w kształcie gwiazdy.

By: Anna D.