Wszystko na temat treningu brzucha

Złote zasady dobrej diety

Dziś coraz trudniej utrzymać nam zgrabną sylwetkę. Powodem może być np. nienormowany czas pracy, który zmusza nas do prowadzenia niewłaściwej diety. Niestety, dziś jemy nie tylko niezdrowo, ale i nieregularnie. W ostatnim czasie pojawiło się wiele diet „zapewniających wymarzony efekt”. Problem w tym, że jest ich tyle, że często trudno się na którąś zdecydować. Często dieta wydaje nam się całkowitą zmianą stylu życia. Tymczasem wystarczy wprowadzić do niego kilka prostych nawyków. Więcej na temat sprawdzonych zasad przy odchudzaniu można przeczytać tutaj.

Białko i węglowodany

To składniki, których zdecydowanie nie powinno zabraknąć w naszym menu. Białko jak wiemy odpowiada za budowę naszych mięśni i kości. Najwięcej jego naturalnego źródła znajdziesz m.in. w: mleku, jogurcie naturalnym, jajkach, serach, czy gotowanym (najlepiej drobiowym) mięsie. Najwięcej węglowodanów z kolei znajduje się w warzywach i owocach.

Błonnik na kolacje

O ile wspomnianego białka nie powinno zabraknąć w Twojej diecie w ciągu dnia o tyle wieczorem lepiej z nim nie przesadzać. W zamian dostarcz organizmowi jak największą porcje błonnika, który znajdziesz m.in. w kaszy, płatkach owsianych, otrębach, czy pełnoziarnistym (ciemnym) pieczywie. W przypadku kolacji warto zwrócić uwagę by nie jeść jej później, niż dwie godziny przed snem.

Dania, a sposób przygotowania

Czyli zamiast smażyć gotuj, najlepiej na parze. Jeśli jednak decydujesz się już na smażenie to masło zamień na olej. Gotujesz zupę? Postaraj się nie zabielać jej śmietaną. Do sałatki z kolei zamiast majonezu dodaj łyżkę oliwy.

Czego zatem unikać?

Przede wszystkim tłuszczy i cukrów prostych. Zatem wyeliminować należy dania typu fast food, oraz słodko – słone przekąski. W przypadku każdej diety istotne jest nie tylko to co jesz ale i to co pijesz. W związku z tym ogranicz alkohol, zwłaszcza piwo. Warto też herbatę czarną zamienić na zieloną, która doskonale reguluje układ trawienny.

By: Anna D.