Wszystko na temat treningu brzucha

Sprzęt ortopedyczny w profilaktyce

rehabilitacja visamed

Większość z nas jest przekonana, że sprzęt ortopedyczny jest przeznaczony dla ludzi mających problemy ze zdrowiem fizycznym. Istnieje grupa przedmiotów specjalnego przeznaczenia medycznego, z których mogą korzystać osoby narażone na różne czynniki powodujące problemy między innymi z kręgosłupem.

Badania są podstawą prawidłowej diagnostyki

Bóle kręgosłupa są bardzo często ignorowane. Większość ludzi ma z nimi problemy, jednak często szuka różnych usprawiedliwień. Często zrzuca winę na zbyt intensywny dzień w pracy, czy wykonywanie ciężkich prac fizycznych. To może być przyczyna, jednak ważne jest, aby swoje przypuszczenia poprzeć specjalistycznymi badaniami. Nie można go bagatelizować, gdyż prawdopodobnie organizm wysyła nam pierwsze sygnały, że dzieje się z nim coś niedobrego.

Nie tylko ludzie starsi mają problemy z kręgosłupem

Ból kręgosłupa coraz częściej dotyka ludzi młodych. Wiąże się to z siedzącym trybem życia, tak bardzo preferowanym przez polskich nastolatków. Nieprawidłowa postawa może przyczynić się do powstawania licznych nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego.

Jak sobie z tym radzić?

Oczywiście pierwsze nasze pytania powinniśmy skierować do lekarza specjalisty. Następnie możemy szukać pomocy i dobrej rady w sklepach ze sprzętem ortopedycznym  i rehabilitacyjnym. Czeka tam na nas szereg specjalistów z dziedziny fizykoterapii, którzy powiedzą nam, jak dbać o nasz kręgosłup przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Perełki z asortymentu sklepu ortopedycznego i rehabilitacyjnego

Na uwagę zasługuje orteza lędźwiowo- krzyżowa. Została ona tak zaprojektowana, aby dać ulgę przemęczonemu kręgosłupowi. Uciskając powłoki brzuszne prostuje kręgosłup, przez co ułatwia również zachowanie prawidłowej pozycji kręgosłupa. Jest to produkt przeznaczony dla ludzi w różnym wieku, jednak nie powinny go stosować kobiety w ciąży, ze względu na ucisk brzucha.

Kolejną perełką w walce z chorobami kręgosłupa są poduszki ortopedyczne. Są one wykonane ze specjalnego materiału, który daje oparcie odcinkom kręgosłupa odciążając go i dając poczucie komfortu. Zapewniają nam również zdrowy sen, a co za tym idzie, lepsze i efektywniejsze funkcjonowanie w ciągu dnia. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, iż większość bólów głowy związana jest z nieprawidłowym ułożeniem kręgosłupa w czasie snu. Poduszki ortopedyczne są w stanie nam w tym pomóc. Należy pamiętać, że rodzaj i kształt poduszki powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ważne jest też, aby w prawidłowy sposób podtrzymywała nasz kręgosłup podczas snu. Dobrym wyborem są sprzęty, które można znaleźć na stronie https://visamed.pl.

Nie należy również pominąć korektorów wady postawy, popularnie zwany pajączkiem. Jest przeznaczony głównie dla dzieci i młodzieży, u których stwierdzono wady postawy. Sklepy ze sprzętem ortopedycznym i rehabilitacyjnym wyposażone są w różnego rodzaju gadżety tego typu aby zadowolić nawet najbardziej wymagających małych klientów. Różnią się one między sobą kształtem, wielkością czy zastosowaną technologią. Niemniej są bardzo skuteczne w walce z wadami kręgosłupa.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *