Wszystko na temat treningu brzucha

Synefryna i jej właściwości odchudzające

synefryna

Synefrynę jest substancją pozyskiwaną z gorzkiej pomarańczy. Należy ona do termogeników i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Mimo, że skuteczne dla osób odchudzających, to jednak należy mieć na uwadze, że synefrynę a także suplementy diety ją zawierające może przynosić negatywne skutki dla organizmu.

Gorzkie pomarańcze źródłem synefryny

Owoce gorzkiej pomarańczy zerwane prosto z drzewa nie nadają się do spożycia, jednakże przetwory z nich wytworzone są prawdziwą furorą w branży spożywczej. Wykorzystuje się ją zarówno w marmoladach, konfiturach, jak i alkoholach. Obsmażone w cukrze są również wykorzystywane do ozdabiania ciast. W chińskiej medycynie skórkę z gorzkiej pomarańczy stosuje się w stymulowaniu apetytu.

Zwiększona termogeneza

Odchudzanie może stać się prawdziwym utrapieniem każdej osoby jeśli trudno pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Oprócz diety i aktywności fizycznej warto sięgnąć po termogeniki, które powodują uwalnianie ciepła z organizmu poprzez podwyższenie metabolizmu, a tym samym szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Owe substancje są przede wszystkim popularne wśród zawodowych sportowców, a także kulturystów. Synefryna jest takim suplementem i pomimo swej skuteczności może niestety być niebezpieczna dla organizmu. W czasie kiedy stosujemy ją przez dłuższy czas pojawiają się działania niepożądane. Na terenie Polski tego typu suplementy można zakupić jedynie na receptę i warto przyjmować je jedynie wedle konsultacji lekarskiej.

 

By: Aneta R.