Wszystko na temat treningu brzucha

Zespół niespokojnych nóg

zespół niespokojnych nóg

Choroba, o której de facto niewielu słyszało, a wielu dowiedziało się z reklamy leku na RLS, czyli na zespół niespokojnych nóg. Początkowo sama nazwa może wzbudzić uśmiech, ale tak naprawdę mamy do czynienia z takim schorzeniem, które dla człowieka, którego dotyka, jest co najmniej uciążliwe. W jaki sposób można poznać, że dotknęła nas owa choroba? Tutaj należy mówić o trzech podstawowych objawach. Chodzi mianowicie o pewien przymus do tego, aby machinalnie, bezwiednie i bez własnej woli poruszać nogami. Ponadto również chorobie tej towarzyszą inne objawy jak drętwienie dolnych kończyn oraz mrowieniem. Dolegliwości nie występują w momencie, w którym człowiek jest w ruchu, ale pojawiają się one w momencie, w którym człowiek wieczorem odpoczywa, w którym człowiek kładzie się do snu. Jest to dosyć nieprzyjemne uczucie, które wiąże się z tym, że człowieka dotyka także bezsenność.

Dlaczego dotyka nas zespół niespokojnych nóg?

Szacuje się, że zespół niespokojnych nóg jest schorzeniem, które dotyka około 3,5 aż do 10% społeczeństwa. Dolegliwość ta może pojawić się także w ciągu dnia, w momencie gdy człowiek przebywa przez dłuższy czas w jednej pozycji, bez ruchu, a jest to głównie pozycja leżąca. W jaki sposób leczony jest ów zespół niespokojnych nóg? Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby właściwie rozpoznać owo schorzenie. Jeśli dojdzie do właściwego rozpoznania, do właściwej diagnozy, to można podjąć owo leczenie. Jak ono wygląda? W tym względzie można stosować kilka różnych rodzajów leków. Na pewno jednymi z częściej stosowanych są leki oparte w swoim składzie na lewodopie. Poza tym również można wskazać na inne leki, w których składzie zastosowane substancje stanowiące grupę agonistów dopaminy. Są to najczęściej pojawiające się w leczeniu zespołu niespokojnych nóg leki, ale to nie wszystko. W wielu bowiem przypadkach sięga się po nieco inne leki, a mianowicie po te, które należą do grupy benzodwuazepin, leki opioidowe czy też również leki zawierające gabapentynę.

Sprawdź, czego potrzebuje Twój organizm

Bardzo ważnym aspektem przy leczeniu zespołu niespokojnych nóg, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku jest zbadanie u pacjenta poziomu żelaza. Jeśli mamy do czynienia z niedoborami owego minerału, to należy także wdrożyć doustne przyjmowanie preparatów z owym żelazem. Choroba ta może mieć bardzo różne przyczyny. Oprócz osób, które cierpią na niedobór żelaza, bardzo często dotyka ona osoby, które mają do czynienia z niewydolnością nerek. Faktem jest, że wobec tej choroby na pewno nie można przejść obojętnie, ponieważ jest ona bardzo uciążliwa. Dodatkowo może się ona również pogłębiać, a tym samym uniemożliwiać nam codzienne funkcjonowanie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *