Wszystko na temat treningu brzucha

Białko na masę

trening

Białko to składnik diety, który można nazwać uniwersalnym? Pozornie mogłoby się tak wydawać, gdyż jego zastosowanie jest bardzo szerokie, ale bynajmniej na pewno nie będziemy go nazywać uniwersalnym. Jednakże na pewno białko jest ważne dla każdego przede wszystkim po to, aby mógł on zdrowo funkcjonować. Białko to ponadto również składnik pozwalający nam osiągnąć wiele różnych celów.

Białko buduje masę

Przede wszystkim białko jest kojarzone ze wzrostem mięśni, z budowaniem masy mięśniowej, kojarzone jest z odżywkami białkowymi bardzo często zabieranymi przez różne osoby na siłownię. Jest to oczywiście jak najbardziej słuszne skojarzenie, aczkolwiek roli białka na pewno nie możemy ograniczyć tylko i wyłącznie do wspomagania budowania masy mięśniowej. My w tym miejscu chcemy w sposób szczególny wskazać na bardzo znaczącą rolę białka w procesach redukcji tkanki tłuszczowej. Białko bardzo mocno nam może pozbyć się określonej ilości tkanki tłuszczowej, aczkolwiek oczywiście musi być przyjmowane we właściwej formie, we właściwych ilościach i we właściwych proporcjach w stosunku do innych składników pokarmowych.

Białko odchudza

Białko odchudza i to jest fakt, aczkolwiek wiele osób, w tym wiele kobiet obawia się przykładowo sięgać po szejki białkowe w obawie, że spowodują one przyrost masy mięśniowej, co jest efektem zdecydowanie niepożądanym. Tymczasem owe obawy są zupełnie pozbawione podstaw, zupełnie nie mają one potwierdzenia w rzeczywistości. Białko wspomaga procesy odchudzania i postawienie na szejki białkowe nie tylko nie spowoduje zwiększenia muskulatury, ale dodatkowo znacząco wpłynie na utratę określonej ilości tkanki tłuszczowej. Warto, więc zwiększyć nieco ilość spożywanego białka przy jednoczesnym obniżeniu ilości spożywanych węglowodanów oraz tłuszczów. To jeden z najlepszych sposobów na to, aby pozbyć się nadbagażu zbędnych kilogramów, to jeden z najlepszych sposobów na to, aby uszczuplić, co nieco swoją tkankę tłuszczową, aby postarać się uzyskać znacznie smuklejszą, znacznie bardziej atrakcyjną i seksowną sylwetkę swojego ciała.

By: Bartek M.