Wszystko na temat treningu brzucha

Efekty po Full Body Workout

full body workout

Wielu z nas ćwiczy, jednak osoby, które wybierają się na fitness można podzielić na grupy. Jedni chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów, uzyskując tym samym efekt płaskiego brzucha. Inni z kolei chcą wzmocnić swoją masę mięśniową uzyskując tak zwany ,,kaloryfer”. Dla jeszcze innych osób ćwiczenia na siłowni to po prostu hobby, sposób na odreagowanie stresującego dnia w pracy, gdzie gratis otrzymują zgrabną sylwetkę i zwiększoną wydajność fizyczną.

Te trzy grupy łączy jedno – potrzeba angażowania wszystkich partii mięśni w czasie ćwiczeń. Oto zadbać może chociażby full body workout o którym powiemy nieco więcej poniżej.

Nie tylko na rozgrzewkę

Full body workout jak sama nazwa wskazuje angażuje wszystkie partie mięśni, a zatem w ćwiczeniu biorą udział zarówno nogi, jak i klatka piersiowa, plecy, barki, biceps, triceps, czy brzuch. Na re-habilitacja.pl poczytasz o regeneracji po treningu i jak radzić sobie z kontuzjami.

Co daje full body workout?

Czyli możemy sobie odpowiedzieć na tytułowe zagadnienie, czyli efekty full body workout. Ich jak się okazuje jest wiele. Przede wszystkim metoda ta pozwala na redukcje tkanki tłuszczowej i wzmocnienie masy mięśniowej. Zatem jest to idealna opcja dla tych, którzy marzą zarówno o szczupłej sylwetce, jak i idealnej rzeźbie. A skoro o niej mowa, to ćwiczenia z tej grupy dają również efekt szczupłych nóg i ud. Ponieważ w tego typu trening zaangażowane są wszystkie mięśnie, to wzmacnia on pracę i wydajność całego organizmu.

Rodzaje i przykładowe ćwiczenia

W przypadku full mbody workout mamy wiele rodzajów ćwiczeń. Należą do nich między innymi: przysiady ze sztangą, podciąganie na drążku, wyciskanie sztangi na ławce płaskiej, uginanie ramion ze sztangą, wykroki z hantlami, unoszenie ramion bokiem, pompki na poręczach, unoszenie ramion w opadzie tułowia, unoszenie ramion ze sztangą łamaną czy unoszenie nóg wisząc na prążku.

Same ćwiczenia podzielone są na etapy. Każdy z nich składa się z konkretnych serii i ilości powtórzeń. Powtórzenia te zmniejszają się wraz z długością wykonywanych ćwiczeń. I tak pierwszy tydzień składa się z 15 powtórzeń, a już 3 tydzień składa się z 5.

Treningi można podzielić sobie na dni. Przykładowo w poniedziałek można wykonać przysiad tylni składający się z 5 serii i 5 powtórzeń, wyciskanie sztangi leżąc, to ćwiczenie również składa się z 5 serii i takiej samej ilości powtórzeń, podciąganie na drążku do klatki – ten trening składa się z 3 serii, oraz 10 powtórzeń. Tego samego dnia wykonać również można skłony tułowia z obciążeniem. To ćwiczenie składa się z 3 serii, gdzie mammy tu od 10 do 20 powtórzeń.

Co jeszcze warto wiedzieć o full body workout?

Ten trening wielu zaawansowanych sportowców uznaje za doskonałą metodę rozgrzewki. Samo ćwiczenie często zalecane jest również początkującym ćwiczącym, a to ze względu na zaangażowanie wszystkich, najważniejszych partii ciała. Ponadto full body workout jest bezpieczne. Sam pakiet ćwiczeń jest bardzo urozmaicony. Zaleca się wykonywanie go mniej więcej od dwóch, do trzech razy w tygodniu.

By: admin