Wszystko na temat treningu brzucha

Jakie maty do fitness są najlepsze?

mata do ćwiczeń

Treningi, to ulubiona forma spędzania wolnego czasu dla wielu z nas. Duży procent trenujących, to jednak Ci organizujący sobie trening na własną rękę. A, że propozycji pakietów treningowych chociażby w internecie nie brakuje, to też ostatnio coraz chętniej zamiast pójść na siłownie, wybieramy treningi w domu samemu, czy w towarzystwie rodziny, lub przyjaciół. W przypadku treningów domowych bardzo ważne jest to na czym trenujemy. Najlepiej więc koc zamienić na profesjonalną matę do fitness.

Wszystko o macie do fitness

Mimo swojego niepozornego wyglądu mata do fitness charakteryzuje się przede wszystkim ogromną wytrzymałością zarówno na uszkodzenia, jak i zabrudzenia, dzięki czemu może służyć trenującemu nawet kilka lat. A skoro o zabrudzeniach mowa, to wspomnianą czystość zawdzięcza gładkiemu materiałowi. Maty do fitness są antypoślizgowe, dzięki czemu nie grożą nam kontuzje i urazy. Ponadto są łatwe w trzymaniu. Wykonane z cienkiego materiału nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu zwinięte można trzymać je w dowolnym miejscu w domu. To co jednak najbardziej charakteryzuje maty to ćwiczeń, to fakt, że są bezpieczne, a zatem śmiało można rozpocząć z nimi treningi nie tylko typowo fitness, ale i pilates, czy aerobik.

Równie ważna co strój?

Bo jak wiemy to w czym ćwiczymy jest również ważne, dlatego jeśli kupujemy ubrania do treningów, warto od razu pomyśleć o odpowiedniej macie.

Nasz faworyt: http://www.sissel.com.pl/sissel-gym-mat-180-x-60-x-1-5-cm-w-pudelku.html

Na co zwracamy uwagę?

Przy doborze maty? Na wiele szczegółów. Podstawa to oczywiście długość i szerokość. Jeśli mówimy o długości maty, to zazwyczaj wynos ona od 183 do 185 centymetrów. Szerokość z kolei mieści się z granicach 60 centymetrów. Jak już wyżej zostało wspomniane ważne w przypadku każdej maty jest ich antypoślizgowość, a niektóre maty co ciekawe na początku są śliskie. Jest jednak na to prosty, domowy sposób – przetarcie maty mokrą ściereczką, gdzie pod wpływem wilgoci mata nabiera antypoślizgowości. Jeśli chodzi o łatwość przechowywania, to tu należy zwrócić uwagę na elastyczność.

By: admin