Wszystko na temat treningu brzucha

Korzyści z uprawiania sportu

sport

Sport, jego uprawianie ( ale nie wyczynowe), jest związane z bardzo wieloma korzyściami. Przede wszystkim mowa jest o korzyściach dla zdrowia, chociaż można by jeszcze wskazać na korzyści społeczne, korzyści finansowe. Sport, aktywność fizyczna powinny mieć wymiar rekreacyjny, w żaden sposób nie powinna wpływać na ludzkie zdrowie w sposób degenerujący.

Sport a możliwości

Jeśli mamy poważne problemy z kręgosłupem, jeśli chociażby dotyka nas rwa kulszowa, jeśli mamy problemy ze stawami kolanowymi, odradza się stawianie na bieganie, gdyż to wiąże się z jeszcze większym obciążeniem na stawy. Żadna aktywność fizyczna nie powinna powodować pogłębienia się dolegliwości, które już istnieją. Na szczęście mamy do czynienia z tak dużą ilością możliwości poruszania się, że każdy może dla siebie wybrać to, co mu najbardziej będzie odpowiadać. Patrząc na szczegóły zdrowotne związane z aktywnością fizyczną, możemy wskazać chociażby na zapobieganie występowania osteoporozie, na obniżenie ciśnienia krwi, obniżenie poziomu cukru we krwi, na regulację przemiany materii, na ustabilizowanie swojej odporności immunologicznej na wysokim poziomie.

Dzięki temu, że w sposób regularny uprawiamy sport, możemy mówić o lepszej, bardziej wydajnej pracy naszego serca. Tym samym sport po prostu powinien być obecny w naszej codzienności. Oczywiście ktoś powie, że nie ma na to czasu, ale de facto należy zadać sobie pytanie czy będzie czas na to, aby leczyć różne schorzenia, gdy one wystąpią. Tych dolegliwości tymczasem można uniknąć.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *