Wszystko na temat treningu brzucha

Najlepsze sposoby na bezsenność

sposoby na bezsenność

Dlaczego miewamy problemy ze snem? Czemu zdarza się, że nie możemy zasnąć, bądź też często budzimy się w nocy? Co zrobić, jeśli problemy ze snem trwają dłużej aniżeli trzy tygodnie? Chroniczna bezsenność jest nie tylko powodem zmęczenia w czasie dnia, ale również może stać się przyczyną wielu groźnych schorzeń. Warto wiec znać kilka naturalnych sposobów dzięki którym raz na zawsze zapomnimy o problemie bezsenności.

Alergie pokarmowe nie pozwalają zasnąć

Zdarza się, że alergia pokarmowa dostarcza nam problemów, które sprawiają, że nie możemy zasnąć, bądź też często budzimy się w nocy. Warto wiec zrobić test na alergię. Najczęściej problemem jest niezdiagnozowana alergia lub nadwrażliwość pokarmowa.  Taka sytuacja wywołuje nagłe uwolnienie się hormonów tarczycowych i neuroprzekaźników, które uniemożliwiają spokojny sen.

Witamina B na bezsenność

Niacynamid czyli popularna i powszechnie znana witamina B3 również może pomóc w zaśnięciu. Jeżeli cierpimy na niedobór tej witaminy, problem bezsenności może nas dotyczyć. Warto przyjąć przed snem około 50 mg witaminy B3, zaś rano skusić się na dawkę 50 mg witaminy B6.

Witamina B3, znana także jako nikotynamid lub niacynamid, może ci pomóc w zaśnięciu. Dr Gaier sugeruje przeprowadzenie analizy krwi, aby sprawdzić, czy masz niedobór tej ważnej witaminy. Jeśli tak jest, powinnaś przyjmować 50 mg witaminy B3 tuż przed pójściem spać, w połączeniu z 200 mg magnezu. Rano powinnaś także przyjmować witaminę B6.

Więcej się ruszaj

Umiarkowane ćwiczenia fizyczne, ruch także poprawiają warunki naszego snu. Każdego dnia potrzebujemy kilkuminutowego spaceru aby dotlenić organizm. Jednak przed samym nocnym odpoczynkiem unikaj spacerowania, ponieważ znacznie podnosi się poziom tętna. Dwadzieścia minut dziennie w godzinach popołudniowych to świetna spora aby poprawić jakość snu.

Przygotuj się do snu

Adekwatne przygotowanie się do snu, także podnosi komfort wypoczynku. Oczywiście najlepiej zaopatrzyć się w poduszkę ortopedyczną, o której znajdziemy informacje w poradniku. W miejscu tym znajdziemy wszelkie porady w jaki sposób dobrać poduszkę do swych potrzeb, po to aby nie tylko komfortowo spać, ale również zapewnić właściwy odpoczynek dla całego swego kręgosłupa. Kolejnym krokiem aby przygotować się do snu jest również zjedzenie lekkiej przekąski. Jest to istotne ponieważ gwałtowny spadek cukru może być sprawcą że będziesz budzić się w nocy. Wypij filiżankę rumianku, zgaś światła, zasłoń zasłony i stłum hałas. Adekwatne warunki zapewnią ci znakomity odpoczynek.

By: Aneta R.