Wszystko na temat treningu brzucha

Poduszki ortopedyczne, a problem chrapania

Chrapanie – często jest to dla nas problem przede wszystkim krępujący. Może być jednak przyczyną wielu dolegliwości związanych z układem oddechowym, chorobami serca, czy układu krążenia. Nie mniej jednak są sposoby, by ten problem zwalczać, a jednym z nich są poduszki ortopedyczne zapobiegające chrapaniu. Warto więc dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

Pilot regulujący chrapanie

To co głównie wyróżnia tego typu poduszki to przede wszystkim pilot wyposażony w czujniki rejestrujące, a tym samym kontrolujące chrapanie. Sam rozmiar jest nieco szerszy, a dodatkowo mamy możliwość regulacji wysokości poduszki tak, by była indywidualnie dopasowana. To jest szczególnie ważne w przypadku chrapania, gdzie jego intensywność zmienia się wraz ze zmianą ułożenia głowy w czasie snu. Poduszki regulują zmianę ułożenia ciała w czasie snu. Dzięki nim dochodzi nie tylko do redukcji, ale często i wyeliminowania chrapania. Same poduszki produkowane są w oparciu o liczne badania potwierdzające udział technologii w możliwości zniwelowania chrapania.

Co z tą wygodą?

Poduszki ortopedyczne do spania są bardzo wygodne. Wiele opinii mówi jednak, że początkowo odczuwany jest dyskomfort a to ze względu na nowe ułożenie ciała. Po krótkim czasie odczuwa się jednak znaczącą poprawę.

Wysoka jakość

Poduszki wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Są miłe w dotyku, a materiał jest na tyle bezpieczny, że może być stosowany także w przypadku alergików. Ponadto są estetyczne, dzięki czemu dobrze się prezentują. Poduszki ortopedyczne są łatwe w utrzymaniu.

Gdzie można kupić?

Poduszki znajdują się w sklepach z asortymentem do rehabilitacji, również wiele firm online zajmuje się produkcją poduszek ortopedycznych, w tym poduszek ortopedycznych regulujących chrapanie.

By: Anna D.