Wszystko na temat treningu brzucha

Zdrowa kolacja na dobry sen

Często nie zdajemy sobie sprawy jak duży wpływ na jakość naszego snu ma to co jemy. Należy przy tym pamiętać, że najistotniejsza dla zdrowego snu jest kolacja, która powinna być pożywna, ale przede wszystkim lekka. Zdrowa kolacja to również ta, która zjedzona jest nie później, niż dwie godziny przed snem. Zatem jakie produkty powinniśmy spożywać, a jakich lepiej unikać?

Białko – w ciągu dnia, nie w nocy

Białko to podstawowy budulec naszych mięśni i kości. W ciągu dnia nie powinno go więc zabraknąć w naszej diecie. W nocy jednak należy go maksymalnie ograniczyć. W zamian najlepsza będzie jak największa ilość błonnika. Znajdziesz go w takich produktach jak: pełnoziarniste (ciemne) pieczywo, kasze, czy płatki owsiane. Wskazane są również węglowodany, których najwięcej naturalnego źródła znajdziesz w warzywach i owocach.

Sposób przygotowania – co dodajesz?

Lubisz sałatki warzywne? To świetnie. Zamiast majonezu, do smaku dodaj łyżkę oliwy, która nie tylko wzbogaci smak, ale nada lekkości potrawie. Jeżeli planujesz zjeść zupę to nie zabielaj jej śmietaną. Mięso i warzywa najlepiej gotuj na parze, a jeśli smażysz to kostkę masła zamień na olej.

Czego unikać?

Wszystkiego co tłuste i słodkie. Zatem wyeliminować należy słodycze, słodko – słone przekąski, dania z restauracji typu fast food, oraz kolorowych, gazowanych napojów.

Zadbaj o zdrowy sen

Dieta to jeden z czynników, które pomoże Ci dobrze zasnąć. Należy zapewnić również wygodę w czasie snu – tę zapewnią poduszki ortopedyczne do spania, które redukując napięcie mięśni i odciążając plecy podnoszą jakość Twojego snu. Najlepsza poduszka ortopedyczna to taka, która dopasowana jest do pozycji w której śpisz. Tym samym minimalizujesz ryzyko wielu schorzeń. Poduszka zapewnia również wygodę w czasie snu.

By: Anna D.