Wszystko na temat treningu brzucha

Poduszki ortopedyczne do spania

Zła jakość snu, a ściślej jego skutki to coraz częstszy problem. Niestety dziś wielu z nas nie potrafi zadbać o zdrowy wypoczynek w nocy. Objawia się to utratą energii w ciągu dnia, a przede wszystkim bólami w okolicach pleców, szyi i karku. Grunt, by te problemy nie stały się początkiem trudnych do wyleczenia dolegliwości. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania.

Czym są poduszki ortopedyczne do spania?

Tego typu poduszki z wyglądu w niczym nie różnią się od tradycyjnych poduszek. Dzięki nim jednak nasz kręgosłup zachowuje naturalną krzywiznę w czasie snu bez względu na ułożenie ciała. Poduszki ortopedyczne minimalizują ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Śpi się na nich wygodnie, co powoduje, że mamy zdrowy i głęboki sen. Swoje zdrowotne właściwości poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane.

Rodzaje pianek

Najważniejszą zaletą dobrej pianki jest to, aby dzięki nim poduszka nie odkształcała się pod wpływem nacisku. Powoduje to, że z poduszki można korzystać przez długi okres czasu. Wśród kilku dostępnych pianek na rynku do najczęściej stosowanych zalicza się pinkę poliuretanową. Stosowana w poduszkach, które używane są w ramach profilaktyki. Nie wymagają dopasowania do kształtu szyi, doskonale zachowują jednak wentylacje. Kolejny typ pianki to pianka termoplastyczna skierowana do mających problemy ze schorzeniami kręgosłupa. Pianka gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Dopasowuje się też to temperatury i ułożenia ciała w czasie snu.

Przed zakupem poduszki ortopedycznej

Należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Kształt poduszki jednak dostosowany jest do pozycji w której śpisz.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Śpiąc na brzuchu najlepsza będzie dla Ciebie poduszka w kształcie gwiazdy. Poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku to opcja dla śpiących na plecach. Jeśli zwykle śpisz na boku to najlepsza będzie dla Ciebie poduszka w kształcie wałka.

Poduszki ortopedyczne – co jeszcze warto wiedzieć?

Poduszki są estetyczne, dzięki czemu dobrze się prezentują. Są też łatwe w utrzymaniu. Wykonane z bezpiecznych i wysokiej jakości materiałów, dlatego mogą być używane także przez alergików.

Gdzie można kupić?

Przede wszystkim w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Wiele firm online również specjalizuje się w produkcji tego typu poduszek.

By: Anna D.